Mobil

YouTube Red Nedir? Nasıl Kullanılır?

YouTube Red Nedir? Dünyanın en beğenilen video oynatıcı ve içerik platformu Youtube, kullanıcılarına belirli bir ücret karşılığında reklamsız video izleme seçeneğini YouTube Red ile sunuyor.

Günümüz çağında internet kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. İnternet kullanıcıları özgün video içeriklerini ve sevdiği şarkıları dinlemek için Youtube platformunu tercih ediyor. Ücretsiz bir ara yüze sahip olan Youtube’u kullanmak için videolardan önce belirli sürelerle çıkan videoları en az 5 saniye izlemeniz gerekiyor. Çünkü Youtube sitesinde yayımlanan video ve özgün içeriklere aldığı reklamlarla kazanç elde ederken bu kazancın bir kısmını da video içerik üreticisi olan ve günümüzde Youtuber olarak adlandırılan üyeleriyle paylaşıyor. Ayrıca Youtube’da çevirim dışı video oynatma, video indirme ve arka planda müzik dinleme imkanı sunulmamaktadır. Bu sebeplerden dolayı Youtube reklamsız ve çevirim dışı video izleme sunduğu YouTube Red özelliğini belirli bir ücret karşılığında aylık abonelik imkanıyla kullanıcılarına sunuyor.

YouTube Red Nedir? Avantajları Nelerdir?

YouTube Red Nedir? Avantajları Nelerdir?
YouTube Red Nedir? Avantajları Nelerdir?

YouTube Red ile standart Youtube ara yüzünü kullanırken sahip olamayacağınız birçok işleve sahip oluyorsunuz. YouTube Red avantajları nelerdir ;

  • YouTube Red’in dikkat çeken en önemli özelliği ise reklamsız video izleme imkanı tanımasıdır. Bununla birlikte video öncesi veya video izlediğiniz esnada çıkan reklamlarla bölünmüyor. Standart Youtube ara yüzünde en az bir kere veya videonun uzunluğuna göre çıkan reklam reklamı geçmek için en az 5 saniye beklemeniz gerekiyor.
  • Kaydettiğiniz ve izlediğiniz videoları internetiz olduğunuz durumlarda bile çevirim dışı izleme gibi bir imkanınız bulunuyor.
  • Kullanıcıların en beğendiği özelliklerinden biri ise uygulamadan çıkılmasına rağmen arka planda müzik dinleme keyfinin devam ettirmesi oluyor. Haliyle mobil cihaz kullanıcılarının müzik keyfinden ödün vermeden aynı anda cep telefonları ile farklı işlere de yoğunlaşabiliyorlar.

YouTube Red Üyeliği Nasıl Kullanılır?

YouTube Red Nedir? Avantajları Nelerdir?
YouTube Red Nedir? Avantajları Nelerdir?

YouTube Red üyeliğine sahip olmak ve bu özelliği kullanmak için öncelikle bir Google hesabınızın olması ve bu hesabınızla Youtube uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra Youtube Premium sekmesine giriş yaparak üyelik işlemlerinizi başlatıyorsunuz. Youtube Red yeni kullanıcılarına 60 günlük ücretsiz deneme paketi sunuyor. Kredi kartı bilgilerinizle üye olduktan sonra ilk 60 gün herhangi bir ücret ödemeksizin bu özelliklerden yararlanabiliyorsunuz. Beğenmemeniz durumunda ise hiç bir ücret ödenemeden üyeliliğinizi sonlandırıyorsunuz. 60 günlük deneme süresi sonunda ise 16,99 TL ödeyerek bu avantajlardan yararlanmaya devam ediyorsunuz.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.