Teknoloji Haberleri

Yerli Otomobil TOGG Özellikleri Nelerdir?

Yerli Otomobil TOGG Özellikleri Nelerdir?

TOGG sayesinde cari açıktaki boşlukların doldurulacağı bilinmektedir. TOGG ülkenin gelir kapısı olabilecek kadar başarılı bir gelişmeye sahiptir. Bu oldukça önemlidir çünkü bir araç piyasaya sunulduğunda bu aracı satın alan ülkenin dışında başka ülkelerinde bu aracı satın alması bir ekonomik kalkınma örneği olacaktır.

TOGG insanların karşısına çıktığı günden beri birçok ayrıntısı merak edilen bir otomobildir. İnsanlar elbette gerek fiyatları gerekse daha birçok sebepten kendi ülkelerinin üretimini tercih etmek istemektedir. Bu süreçte TOGG’un özelliklerini bilmek onlara fayda sağlamaktadır. İlk kez 2022’de seri üretimine ve satışına başlanacaktır.

TOGG Nedir?

TOGG açılımı itibariyle Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu olarak bilinmektedir. TOGG Türkiye’nin 2022’de üretime başlayacak tamamı yerli aracının ismidir. Günümüzde tek versiyonu yapılmış olup toplu üretime başlanacağı zaman için 2022 beklenmektedir. Bunun pek çok sebebi vardır. Bu süreçte TOGG’a bir pazar oluşturmak gereklidir. Bu pazar ithalat ve ihracat sürecini derinden etkileyecek bir pazar olmalıdır. Aynı şekilde üretim alanı da yapılmalıdır.


TOGG gerek görüntüsü gerekse kalitesi ile birçok insandan olumlu yorumlar almıştır ancak en doğru yorum seri üretime başlandığında ve kullanıldığında olacaktır.

Yerli Otomobil TOGG Ozellikleri Nelerdir

TOGG Hakkında Merak Edilenler

TOGG hakkında merak edilen pek çok şey vardır. Yerli otomobil TOGG, 2022 yılında üretime başlayacak olsa da ilgi bu sürece kadar daima TOGG üzerinde olacaktır. Tasarımını İtalyan bir tasarım ekibi gerçekleştirmiştir. Ancak Türk Tasarımcı Murat Günak bu sürece dahil olan isimlerden biridir. Tasarım süreci ortalama 18 ay sürmüştür ve 2022 yılında satışa sunulması beklenmektedir.

Toplamda 15 model 2030 yılına kadar piyasaya çıkarılmayı bekliyor. Elbette bu süreçte gelişen teknoloji ile birtakım gelişmeler olması mümkün. Bu araçlar 2 tane birbirinden farklı olan bataryaya sahip olacak şekilde dizayn edildi.

Yerli Otomobil TOGG Özellikleri Nelerdir?
Yerli Otomobil TOGG Özellikleri Nelerdir?

Toplamda 200 beygir gücüne sahip olurken 7.6 saniyelik hız veya kilometre kapasitesi olacağı tahmin edilmektedir. Oldukça iyi bir gelişmedir ki araçta yaşanan olası problemler esnasında araç direkt bunun çözümü için çözüm ekibi ile irtibat kuracaktır.

Yerli Otomobil TOGG Özellikleri Nelerdir?
Yerli Otomobil TOGG Özellikleri Nelerdir?


Araçlarda holografik asistan bulunacaktır. Burada navigasyonun çok daha gelişmiş bir versiyonunu görmek mümkün olacaktır. Bu dünyada ilk kez var olan bir teknolojidir. Bu bilgiler sürücünün göz bebeğine aktarılacaktır ve sürücü sadece yola bakarak tüm bilgileri görebilecektir. Birçok olumlu özelliği ile birlikte dünyada ilk bir teknolojik gelişmeye sahip olması yurt dışına satışları da arttıracak önemli bir etkendir.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.