Teknoloji Haberleri

Windows 10 Sıfırlanırken Bir Sorun Oluştu Hatası Nasıl Çözülür?

Windows 10 Sıfırlanırken Bir Sorun Oluştu Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayar sıfırlama işlemi çeşitli nedenlerle kullanıcıların sıkça başvurdukları bir işlemdir. Bazı zamanlarda bilgisayarımızı sıfırlamak isteriz ancak bu yüzden hata oluştu gibi bir ibare ile karşılaşabiliriz. Windows 10 en çok tercih edilen Windows modellerinden biridir. Her seferinde kendini daha da geliştiren Windows son noktayı Windows 10 ile koymuştur ancak yine de pek çok kullanıcı bazı durumlarda bunu sıfırlamak isteyebilir. Ancak bu sırada hata oluştu ibaresi ile karşılaşan Windows 10 kullanıcıları bunun çözümünü aramaktadırlar.

Windows 10 Sıfırlama

Windows 10 Sıfırlanırken Bir Sorun Oluştu Hatası Nasıl Çözülür?
Windows 10 Sıfırlanırken Bir Sorun Oluştu Hatası Nasıl Çözülür ?

Birçok sebepten Windows 10 sıfırlanmak istenebilir. Buna bilgisayarı kasan şeyler sebep olabileceği gibi aynı şekilde virüs gibi durumlar nedeniyle de bilgisayar uzman eller tarafından dahi sıfırlanabilir. Windows 10 sıfırlama işlemi de bu gibi nedenlerden gerçekleşebilir. Örneğin bilgisayarınıza çok fazla oyun yüklediyseniz sonunda sıfırlamak durumuna kalabilirsiniz. Oyunları silseniz dahi bu oyunlara dair pek çok dosya bilgisayarınızda yer kaplamaya devam edecektir ve bu dosyalar birikecek ve sonunda bilgisayarınızda sıkıntılara neden olacaktır.
Aynı şekilde girdiğiniz sıkıntılı siteler veya indirdiğiniz şeyler nedeniyle bilgisayarınıza virüs de girmiş olabilir. Bu durumda sıfırlama işlemi gerçekleştirilir ve virüsün gitmesi umulur. Genelde bu yöntem ile virüsten kurtarsa da her zaman geçerli değildir.

Windows 10 Sıfırlama Hatası Nasıl Düzeltilir?

Windows 10 Sifirlanirken Bir Sorun Olustu Hatasi Nasil Cozulur 2
Windows 10 Sıfırlanırken Bir Sorun Oluştu Hatası Nasıl Çözülür ?

Windows 10’u sıfırlama işlemi gerçekleştirilirken burada hata gören pek çok kullanıcı olmuştur ve bir çözüm aramaktadırlar. Birçok çözümü vardır. Bunlardan biri; sorun gider kısmından bilgisayarı sıfırla seçeneğini kullanmaktır. Burada aynı anda ctrl, alt ve del tuşlarına basınız. Güç simgesine mouse’un solu ile tıklayın. Ardından güç seçenekleri bölümünden shifte basılı tutun ve yeniden başlata tıklayınız. Karşınıza çıkan başlangıç seçenekleri olacaktır. Burada sorun gider kısmından bilgisayarı sıfırla seçeneğine tıklamalısınız. Bu işlemleri düzgün bir biçimde gerçekleştirmek önemlidir.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.