Kripto Para

Waxp Ekosistemi Nedir? Nasıl Girilir?

Waxp Ekosistemi Nedir? Nasıl Girilir?

Son zamanlarda internet üzerinden oynanan blok zincir tabanlı oyun sayısı ciddi anlamda artış göstermiştir. Kullanıcılar bu oyunları oynayarak hem kripto para kazanmakta hem de ticaret yapabilmektedir. Bu olayın en temelinde waxp ekosistemi benzeri yapılar bulunur. Peki ama nedir? Nasıl üye olunur ve nasıl girilir? Bu soruların cevabını dilerseniz birlikte verelim.

Waxp Nedir?

Öncelikle bu karmaşık bir ekosistemin en temel yapı taşıdır. Zaman içerisinde bu sistemi araştırdıkça daha net bilgiler edinmek mümkün olmaktadır. Wax: bir kripto para birimidir. Şu an hali hazırda dünyanın en büyük borsalarında alım satımı yapılabilen bir kripto para birimidir.

Şurası unutulmamalıdır ki, blok zincir ögeleri (mesela kripto paralar) günümüzde çoğunlukla yatırım ve al – sat işlemleri için kullanılır. Oysa ki WAXP başlı başlı başına 400 milyondan fazla kullanıcının dahil olduğu sürekli olarak hareket halinde bir sistemdir.

  • Wax ile birlikte, yüzlerce farklı oyunun tokenlerini çevirebilir.
  • Oyunlarda yer alan nftleri WAX tokenine çevirebilir yada bu coin ile satın alabilirsiniz.
  • Kendi ürettiğiniz NFT leri satabilirsiniz.
  • Hiç alakanız olmayan konularda bile basit ticaretler yaparak para kazanabilirsiniz.

Waxp Ekosistemi Nedir Nasıl Girilir

WAX Dünyasına Giriş Yapıyoruz

Kısaca araştırma yapmak için wax.io adresine göz atabilirsiniz. Burada bir hesap oluşturarak hızlı bir şekilde WAX satın alabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz binance yada gate.io gibi borsalardan cüzdanınıza WAX göndermenizdir.

Kısaca Wax Dünyasının Referansları:

  • Atari
  • Mattel
  • Robotech
  • Hasbro
  • Weezer
  • Sony

Sistem son derece basit bir şekilde işlemektedir. Wax loncaları ve ortaklıkları bulunur. Şu an aktif olarak çalışan 21 adete wax loncası bulunmaktadır. Burada üretilen waxp adeti talep üzerine değil blok sayısına bağlı olarak verilmektedir.

Ortaklıkları ise şu başlıklarda değerlendirilmektedir:
Robot Cache: bilgisayar yada telefon üzerinden oynanan oyunların Pazar yeri alt yapısı
Terra Virtua: Bizim bildiğimiz anlamda metaverse evrenin bir benzeri, alt yapısı
Jaxx: Diğer oyun ve borsalarla iletişim kurulabilen kendi kripto para cüzdanı
Blockchain RPG: yeni nesil oyunlarından sadece bir tanesi, oyun oynayarak token kazanmanın farklı bir boyutu.

Waxp Ekosistemi Nedir Nasıl Girilir
WAX Geleceği Hakkında Düşünceler

Genel anlamda bir kripto paranın ötesine geçmeyi başarmış bir projedir. Günümüzde 400 milyonun üzerinde kişi aktif olarak WAX ekosistemi içerisine dahil olmuştur. Bunların her biri farklı amaçlarla o ekosistem içerisinde bulunduğu için düşüş ve çıkışlar diğer para birimleri kadar keskin yaşanmaz.

Düzenli olarak ekosistem içerisine dahil olan yeni oyuncular olduğunu düşünecek olursak uzun vadede Wax ekosisteminin faydalı bir çıkarım sağlayacağını söyleyebiliriz.
Sonuç Olarak:

WAXP geleceğin önemli oyuncularından bir tanesi olabilir. Bu platforma yapılan yatırımlar ve loncaların kullanım kolaylıkları düşünüldüğünde WAX’ın geleceğinin parlak olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.
Yine de mevcut grafik dahilinde hareketlerinin stabil olduğunu da belirtmekte fayda bulunur.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.