Teknoloji Haberleri

Sıfır Bilgi İle Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Sıfır Bilgi İle Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Günümüz internet dünyasında kişisel bloglardan, sektörel sitelere kadar oldukça geniş alanda web siteleri yer alır. Güncel veriler baz alındığında her saniye içerisinde 2.000’in üzerinde web sitesi kurulduğunu ve bir o kadar web sitesinin de kullanım dışı kaldığını söyleyebiliriz. Peki ama sektör bu kadar hareketliyken neden dışarıda kalasınız ki?

Sosyal Medya ve Web Siteleri

Türkiye’de sosyal medya kullanımı ne kadar yaygınsa, küçük işletmelerin internete dahil olması da bir o kadar yavaştır. Ülkemizde pandemi döneminde küçük işletmeler yavaş yavaş aracı kuruluşlar ile birlikte internete giriş yapmaya başlamıştır. Trendyol, gittigidiyor, hepsiburada, n11 gibi sitelerde satış yapan işletmelerin 4/3’ünün internet sitesi bulunmamaktadır.

Bu konuda yaygın düşünce, web sitesi açmanın çok maliyetli olduğu ve ayarlarının yapılmasının çok zor olduğudur.

Bu durum artık problem olmaktan çıkmıştır. Sıfırdan web sitesi kurmanın son derece basit yolları bulunur. Bunu en başından sadece bir şekilde sizin için anlatacağız.

Sıfır Bilgi İle Web Sitesi Nasıl Kurulur

Bir Web Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

Öncelikle bir hosta ve bir alan adına ihtiyaç duyarsınız. Alan adı ve hostu birlikte satan pek çok adres bulunur. Yalnız bu konuda hiç bilginiz yoksa, web sitesi kurmakta zorlanmanız mümkün olabilir. Bunu sizin yerinize yapan üç farklı adres hakkında bilgilendirme yapacağız.

Google’ın blog alt yapısı olan blogspot sayesinde sıfırdan bir blog açarak, alan adınıza bağlayabilirsiniz. Blog açtıktan sonra alan adı ile ilgili gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır. İnternette basit videolar izleyerek hem kendi alan adınıza sahip bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Hem de, alan adınızı ekleyebilirsiniz.

Kimler için uygundur: Daha çok kişisel blog, bilgilendirme siteleri

WordPress’de blogspota benzeyen bir blog sağlayıcısıdır. Herhangi bir  host şirketi ile anlaşarak doğrudan wordpress hosting satın alabilirsiniz. Host satın aldığınız adrese bilgi sahibi olmadığınızı belirtirseniz kısa süre içerisinde kurulumu yaparak sizi bilgilendirirler. Kullanım ile ilgili youtube üzerinden onlarca farklı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kimler için uygundur: Uygun tema alınarak sektörel tüm siteler için uygun hale getirilebilir.

Wix sıfırdan gerek kişisel blog, gerekse sektörel web sitesi yapabileceğiniz son derece başarılı bir adrestir. Adresi ziyaret ederek belli şablonlar üzerinden ilerleyebilir ve dakikalar içerisinde sitenizi oluşturabilirsiniz.

Kimler için uygundur: Daha çok sektörel siteler ve tüm kişisel bloglar için.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.