Kripto Para

Shiba Coin Nedir?

Kripto para borsasının son günlerde dikkat çeken popüler coinlerinden biri olan Shiba Token veya diğer adıyla Shiba Inu araştırılıyor. “Dogecoin Katili” olarak da anılan Shiba Coin Mayıs ayında gerçekleştirdiği hızlı yükselişle dikkatleri üzerine çekti. “Doge Katili” Shiba Token hakkında merak edilen soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Shiba Coin Nedir ?
Shiba Coin Nedir ?

Shiba Coin Nedir?

Kripto para borsasında, Shiba Token olarak da adlandırılan Shiba Inu, Ağustos 2020’de Ryoshi isimli anonim bir kişi tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Toplam arzın yüzde 50’si kadar Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin’e gönderildi. “Dogecoin Katili” olarak adlandırılan jeton, Dogecoin’den sonra çıkmıştır.

Son zamanlarda kripto para dünyasında adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Dogecoin gibi şaka amaçlı piyasa çıkan Shiba Token ve Mayıs 2021 itibariyle 6 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahiptir. Ethereum tabanlı Shiba Coin, Binance borsasında listeleniyor.

Shiba Coin Nedir ?
Shiba Coin Nedir ?

Shiba Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

Shiba Coin, dünyanın her yerinde bulunan köpek cinslerinden ilham alan sanatçıları SHIBA INU NFT topluluğuna davet ederek “Sanatsal Shiba Hareketini” teşvik etmeyi amaçlıyor.

Shiba Coin ayrıca, Shiba Inu Rescue Association ile gerçek, Shiba Inu köpeklerini korumak için bağış toplamak amacıyla Amazon Smile kullanarak bir kampanya oluşturdu.

Shiba Coin Nedir ?
Shiba Coin Nedir ?

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.