Teknoloji Haberleri

Ses Kurgusu Yapmak İçin 8 Ücretsiz Program

Ses kurgusu yapmak için 8 ücretsiz program önerimiz olacaktır. Bu programların işinize yarayacağını düşündük ve size bunları anlatacağız. Bu uygulamaları kullanarak daha kaliteli ses kurgusu yapabilirsiniz. Bu uygulamalar ücretsiz olan uygulamalardır. Günlük hayatta çok fazla uygulama var ama bunların çoğu ücretli olan uygulamalardır. Uygulamaya para vermek istemeyenler için bu uygulamaları anlatacağız. Bu uygulamaların kullanımı oldukça kolaydır fazla uğraş istemez.

Ses Kurgusu Yapmak İçin 8 Ücretsiz Program
Ses Kurgusu Yapmak İçin 8 Ücretsiz Program

İstediğiniz sesi çok güzel bir şekilde değiştirebilir istediğiniz sesi kısabilirsiniz. Adobe Audition alternatif uygulamalarını anlamalı güzle bir şekilde anlatacağız. Ses formatlarını değiştirmenin kolay ve ücretsiz programları aşağıda yer almaktadır bunların hangi alanda daha güzel bir şekilde kullanılabilir olduğunu da açık bir şekilde anlatacağız. Bu uygulamalar alt kısmında yer almaktadır bunları tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Ses kurgusu yapmak için 8 ücretsiz program arasında bazıları pro olarak da kullanılabilir yani ekstra olarak ücret isteyebilir ama siz bunu pro olarak değil de normal olarak kullanabilirsiniz. Reklam içerikli olursa ücretsizdir ama siz reklamları kapatmak isterseniz bu kez ücret ödemeniz gerekebilir.

Ses Kurgusu Yapmak İçin 8 Ücretsiz Program
Ses Kurgusu Yapmak İçin 8 Ücretsiz Program

Ses Kurgusu  Yapmak İçin 8 Ücretsiz Program

Ses kurgusu yapmak için 8 ücretsiz program için doğru yerdesiniz şimdi sizlere bu programların isimlerini ve kullanımlarını anlatalım. Siz de zaman kaybetmeden bu uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz. En güzel yanı da ücret ödemenize gerek yok bunların isimleri ve kısa bir anlatımı aşağıda yazmaktadır.

Ses Kurgusu Yapmak İçin 8 Ücretsiz Program
Ses Kurgusu Yapmak İçin 8 Ücretsiz Program

Ocenaudio uygulaması ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. Bu uygulamanın ara yüzü kolay anlaşılır olması sayesinde oldukça kullanışlıdır. İyi olmayan bir yünü var bu da açık kaynak kodlu olmamasıdır. Ama anlık değişiklik yapıldığı için bu durum fazla göze batmaz.

Audacity uygulaması sayesinde de ses kurgusu yapmak oldukça kolay. Bu uygulama için 16 bit ile 24 bit olan sesleri başarılı bir şekilde düzenlemenizi sağlar. Ücretsiz olası da bu uygulamanın
kullanımını daha da öne çıkarır. Ses formatlarını çok kısa bir süre içinde farklı formatlara dönüştürtebilirsiniz. Bu dosyaları dilerseniz çok kanallı olarak da çalıştırabilirsiniz. Bunun için de ekstra bir ücret talep etmenize gerek yoktur.

AVS Audio Editor uygulaması da bu 8 program arasında yer almaktadır. Orta seviyedeki işler için oldukça tavsiye edilir. Giriş kısmı için de kullanılabilir ve istediğinizi alabilirsiniz. Bu uygulamanın içinde 21 den fazla efekt ve filtre bulundurması da bu uygulamayı kullanışlı yapıyor. Bu uygulamanın pro halini almak isteyenler için ekstra ücret istenebilir ama bunu pro olarak değil de normal bir
şekilde kullananlar için ücretsizdir.

GarageBand uygulaması Apple tarafından geliştirmiş olan bu uygulama İOS mobil cihazlar için de
kullanılabilir. Bunu müzik yapan kişiler ilk başlarda yani bu işe yeni başlayanlar için oldukça
kullanışlıdır. Bu çok yüksek beklentileri olanlar için tavsiye edilmez ama orta dereceli işler için tavsiye edilir ve ücretsiz olması da bu tavsiye oranını artırır.

Reaper uygulamasını da başa tutan özeliği ücretsiz olması ve kişileştirilebilir bir ara yüze sahip
olması bir de ses kurgusu için oldukça işe yaramasıdır. Birçok farklı kaydetme özelliğine de sahip olan bir uygulamadır. Ücretsiz kullanımı dışında da kullanılabilir ama bunun için yüksek ücretler isteyebilir. İndirimli almak isteyenler için ilk olarak uygun fiyatlıdır ama sonrasında daha da fazla ücret isteyebilir. Ücretsiz olarak kullanımı olur ama biraz kısıtlıdır yine de bu kullanıma engel değildir.

Ableton Live uygulamasını da rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Projelerinizi ön izleme ile kontrol edebilirsiniz. Bu da avantajlarından birisidir.

Ardour uygulaması açık kodlu bir uygulamadır. Deneme sürümü isinizi görebilir ama siz daha da
yüksek kalite istiyorsanız bu uygulamayı ücretli olarak da yükseltebilirsiniz.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.