Genel

Sade Ev Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde ev dekorasyonu oldukça önem verilen bir konudur. Bir ev, kişinin karakterini, sevdiklerini, yaşayışını ve daha birçok şeyini belli etmektedir. Eviniz canlı tonlara sahip ise bu sizinle ilgili birtakım bilgiler vermektedir. Aynı şekilde fazlaca koyu tonlar da sizin dekoratif zevklerinizi yansıtır.

Popüler dekorasyon günümüzde daha ziyade sade ve şık unsurlarla oluşturulmaktadır. Bu tek renk veya minimalist bir dekorasyon demek değildir. Ancak bu öğeleri de bünyesinde barındırdığını söylemek mümkündür. Sade dekorasyon fikirleri içerisinde minimalizm ve ağırlıklı olarak tek rengi barındırmaktadır. Bu tarz sade bir dekorasyonun şık olması için ise birtakım şık parçalar dekorasyonda kendine yer edinmelidir. Sade olan her şey şık değildir. Bu yüzden birçok dekorasyon fikrine sahip olmak ve araştırmak önemlidir.

Modern ve Şık Bir Arada

Sade Ev Dekorasyon Fikirleri
Sade Ev Dekorasyon Fikirleri

Sade ev dekorasyonlarının modern görünüş ile harmanlanması genelde oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Modern dekorasyon örnekleri içeriğinde az mobilya barındırırlar. Bu da sade dekorasyon ile ortak bir paydada buluştukları anlamına gelir. Ancak modern dekorasyon çeşitleri aynı şekilde oldukça minimalisttir de.
Minimalizm 21.yüzyılın önemli akımlarından biridir. Dekorasyonda da kendisine önemli bir miktarda yer bulabilmiştir. Bu yüzden bir evin hem modern, hem sade hem de şık olabilmesi adına minimalizm akımına uyuyor olması gerekmektedir. Az ve öz eşya en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden biridir.

Sade Dekorasyonlar ve Beyazın Birleşimi

Sade Ev Dekorasyon Fikirleri
Sade Ev Dekorasyon Fikirleri

Beyaz renk, sade dekorasyonların en çok tercih edilen rengidir. Beyaz her renge uyumlu olması sebebiyle birden fazla renk kullanmak isteyenler için kurtarıcı olmuştur. Tek başına da tercih edilebilen beyaz renk, minimalist ve sade ev dekorasyonu fikirleri içerisinde en çok tercih edilen renktir. Beyaz sadeliği dengeleyen bir renktir. Örnek vermek gerekirse; turuncu bir mobilya tercih ettiğinizde beyaz yastıklar almanız koltuğunuzun abartılı rengini daha sade ve şık bir hale getirecek demektir.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.