Kripto Para

Ripple XRP Nedir?

Bu makalemizde en çok tercih edilen ”Ripple XRP Nedir?” , ”XRP Nedir?” ,”Ripple Nedir?” alanlarından bahsedelim. Gelin şimdi ”Ripple XRP Nedir?” adlı makalemizi beraber inceleyelim;

Ripple XRP Nedir?

Ripple, dünyaca bilinen ve kullanılan güncel bir ödeme ağıdır. Bu sayede herhangi bir para biriminin kısa süre içerisinde uygun bir işlem ücreti ile gönderilmesini sağlar. Ripple, günümüzde kullanılan ve uygun maliyet ile para gönderimi yapmayı sağlayan bir yöntem olarak biliniyor. Ayrıca bunu yapabilmek için de dünya üzerinde bulunan birçok banka ile çalışmaktadır. Bitcoin ile farkı büyük bir ödeme yöntemi olmasıdır.

Ripple ise bir kişiden diğer kişiye para gönderirken hızlı ve maliyetsiz bir ödeme şekli sunar.

Ripple XRP Nedir?
Ripple XRP Nedir?

Ripple XRP Davası

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı olarak menkul kıymet satışı yapıldığına dair suçlamalarda bulunulan Ripple ve yöneticilerine açılan davaların ilki görüldü ve duruşma sonrasında bir karar açıklanmadı. Yeni görülecek davanın tarihleri belirlendi. Buna göre 6 Nisan tarihinde telekonferans ile SEC firmasının daha önce kripto para borsalarında XRP için bir menkul kıymet olmadığına dair belgeleri kanıtlarıyla sunulduğu tahmin ediliyor. Son olarak da açılan ve görülen davalar sonunda SEC tarafından kripto para borsaları Ripple ile yapılan işlemlerini askıya aldıklarını bildirdi.

Coinbase ve OKCoin gibi büyük kuruluşlar da Ripple işlem yapmama kararı verdiler. 1 Nisan’da yapılan toplantı sonrasında ise Ripple e-posta alışverişlerinde düzenleme yapabileceğini söyledi. Dava sonucuna göre de Ripple, SEC firmasına karşı resmi olarak duruşmayı kazandı. Sonuca göre Bitcoin ve Ethereum belgelerine üretim zorunluluğu getirildi.

Coin Borsasında Hareketlilik

Kripto para borsası için 60.000 dolar sınırını aşmayan Bitcoin paraların kar satışının olduğu yatay hareketlilik devam ediyor. 24 saat içerisinde 56,005 ve 58, 198,96 dolar arasında değişen Bitcoin, 57,866,90 dolarla düşerken, haftalık kayıp ise yüzde 4.05 olarak görüldü. Bitcoin piyasa hacmi 18 milyar dolar düşüş yaşarken 1 trilyon 78 milyar dolarla gerileme yaşadı. İçerisinde Ethereum ve Binance Coin gibi pek çok birimlerin olduğu piyasada toplam 8,905 kripto para birimlerinin işlem gördüğü 36,599 piyasadaki toplam piyasa hacmini, 60.2 civarında Bitcoin, yüzde 11,5 Ethereum oluşturuyor. Tüm piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi 8 milyar dolarlık bir düşüş ile 109 milyar düzeyinde kaldı.

Ripple XRP Nedir?
Ripple XRP Nedir?

Ripple Yorumları

Ripple yorumlarına göre, yaşanan dava neticesinde XRP parası bir anda 0,27 dolardan 0,45 dolar seviyesine ulaştı. Ünlü kripto para analistine göre XRP’nin gerçek bir kullanıma sahip olduğunu söyledi. XRP dünya üzerinde trilyonlarca dolarlık paraları transfer etmek amacıyla kullanıldığını belirtti. Birçok uygulamanın RippleNet ile yapmış olduğu para transferleri ile analist fikirlerinin doğruluğunu kanıtlamış oldu.

Kripto Paralar Yükselir Mi Düşer Mi?

Kripto paralar için hareketlilik halen hakim. Buna göre Ripple için fiyat yükseltme denemesi sürmektedir. Ripple ve Ripple piyasasıyla ilgili olan pek çok kişi Ripple için deneme yapmayı düşünmektedirler.

Buna ek olarak; Asya’da Ripple fiyatları yükseldi. Şuan ki kripto piyasasına göre Ripple piyasası yükselişe geçti. Çin piyasasında ise son zamanların çok konuşulan ve araştırılan konuları arasına girdi. Ripple’ın bu yükselişinin sebebinin Asyalı yatırımcıların yapmış olduğu alımların olduğu düşünülmektedir.

Ripple XRP Nedir?
Ripple XRP Nedir?

XRP Davası Ne Zaman Sonuçlanır?

1,3 milyar dolar olarak tazminat talep edilen davaya göre; Ripple 2013 yılından günümüze kadar kripto paraların satıldığı ve fon toplandığı iddia edildi. Diğer bir iddia ise alınan paraların normal para yerine kripto paralar ile yapıldığı söylendi. Buna göre Ripple davası 22 Şubat tarihinde gerçekleşmiş olup davanın 19 Ağustos tarihine kadar süreceği ve bu da en yakın tarih olarak tahmin ediliyor.

Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapılmalı?

Kripto paralar arasında en eskisi ve en bilinen bitcoindir. Kripto para piyasa değeri içerisinde %40’lık bölüm içerisinde yer alır. Eski ve en bilinen kripto para olmasına rağmen diğer kripto paralar arasında liderliğini koruyor. Bu duruma bakılacak olursa 2021 yılında Bitcoin’e yatırım yapmak en doğru karar olacaktır. Eğer Bitcoin almak istiyorsanız Bitcoin düştüğü zaman almanız daha doğru olacaktır.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.