Teknoloji Haberleri

PayPal Nedir? Türkiye’de Yeniden Açılacak Mı?

PayPal Nedir? PayPal, günümüz teknolojisi ile birlikte internet üzerinden alışveriş de yaygın hale geldi. Özellikle Pandemi döneminde evden çıkamayanlar alışverişlerini internet üzerinden kullanım arttı. Tabi alış veriş yapılacak olan sitenin güvenilir olmaması riskini de beraberinde getirdi.

PayPal Nedir ?
PayPal Nedir ?

Dünya üzerinde kullanılan bir sistem olan PayPal ile ödeme yapma güvenilir bir sistemdir. PayPal dünya üzerinde tercih edilen bir yöntemdir. Türkiye ‘de dönem yasaklanmıştı. Günümüzde Türkiye de PayPal kullanım yasağı kalktı mı birlikte öğrenelim.

Amerika kuruluşlu, PayPal özellikle e ticareti ile uğraşanların çok tercih ettiği bir yöntemdir. Son derece güvenli olduğu için tercih ediliyor. Alıcıya ve satıcıya kolaylıklar ve farklı imkanlar sağlıyor. Kredi kartı kullanmadan yapılan alış verişle müşteriler kendilerini güvende hissediyor. Alış veriş yapmak için yalnızca e postanın olması yeterlidir. PayPal kullanımında son derece kolay ve rahat alış veriş yapabilirsiniz. Kişilerin ilgileri gizli tutulduğu için yine tercih edilme sebebi oluyor.

PayPal Nedir ?
PayPal Nedir ?

Türkiye’de PayPal Hesabı Neden Kapandı ?

Türkiye’de PayPal kullanımı 2016 yılında durduruldu. Amerika birleşik devletleri PayPal göndermeyeceklerini ve yeniden antlaşma yapılamayacağını bildirdi. PayPal kullanıcıları hesaplarına girdikleri zaman işlem yapamıyor. Paypal’da paraları olanlara sure verildi. Bu sürede hesaplarındaki paralarını çekmeleri fırsatı verildi. Türkiye PayPal kullanıcıları hesaplarında paraları başka bankalara aktardılar. PayPal maalesef Türkiye’de hizmet veremiyor. Güvenli alışveriş sistemi olarak bilinen PayPal, ile tüm dünyada hizmetlerini devam ettiriyor. Türkiye’de hizmet vermeye yanaşmıyor .

PayPal Nedir ?
PayPal Nedir ?

Peki PayPal Türkiye’de Neden Hizmet Vermiyor ?

Bilindiği üzere PayPal 2016 yılında Türkiye ‘den hesapları kapatma kararı aldı. Böylece kullanıcılar da zor durumda kalarak paralarını başka bankalara aktardılar. Türkiye ‘ye hizmet verememesinin nedeni nedir? Birlikte öğrenelim.

PayPal hesaplarının kapanma sebebi BDDK’ nın lisans vermemesi oldu. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, tarafından lisans alamadığı için kapandığı duyuruldu.

Böylece bir dönem çok hızlı şekilde işlem gören PayPal ülkemizde maalesef işlem yapamıyor. İlerde antlaşma sağlanır mı? Orası belirsiz gibi görünüyor. Şuanda PayPal ile işlem yapmak için yabancı ülkelerde hesap açmak gerekiyor. Alınacak olan parayı yabancı ülkenin bankasından aktarma yapmak gerekiyor. Tabii ne kadar güvenlidir, orası size kalmış. Yine de araştırmadan işlem yapmayın.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.