Kripto Para

PayPal kripto para yatırımcılarına müjdeli haber!

PayPal kripto para yatırımcılarına müjdeli haber!

Finansal Teknoloji’lerin kendilerini bankalardan ayırmanın en önemli yolunun, kripto para ticaretini benimsemeleri olarak gözüküyor. Halbuki sektördeki en büyüm isimlerden bazıları bu konuda başarılı adımlar atıyor. Buna en yakın örnek PayPal’dan geldi.

Square Cash‘in izinden giden PayPal Kasım ayında Amerika kullanıcılarına Bitcoin, Ethereum, Litecoin, alım satımına izin vermeye başlamıştı. PayPal bu adımdan sonra Mart ayında kripto para ile ödeme seçeneğini aktif hale getirdi ve ertesi ay yan kuruluşu olan Venmo’da kripto ticaretini başlattı.

Paypal’da yıllık limit tamamen ortadan kalkıyor

Paypal, kripto para birimlerine geçişin bir parçası olarak, kullanıcılarının haftada 100.000 dolara kadar alım satım yapabileceği dijital para miktarını artırarak 50.000 dolarlık yıllık limitini tamamen ortadan kaldırıyor.

PayPal kripto para yatırımcılarına müjdeli haber!
PayPal kripto para yatırımcılarına müjdeli haber!

Kripto para satın alım limitinde bir yıldan kısa bir sürede beş kat artış olacağını belirtiyor. PayPal, sanal para birimlerinde bulunan limitleri ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak için uygulama içi kripto para ve kılavuz eğitimiyle ilgili bölümlerini de eklediğini belirtiyor.

Buna istinaden Paypal, Ocak ayında kullanıcılarının ve işletmelerin kripto para birikimlerinde borçlu oldukları vergileri hesaplamasına destek olan ABD merkezli teknoloji girişim şirketi Taxbit‘e yatırım yapmıştı.

PayPal kripto para girişimlerini artırmakla ilgili olduğunu belirtiyor. Mayıs ayında düzenlediği yıllık teknoloji konuşmasında konuşan PayPal CFO‘su John Rainey, kripto para satın alan kullanıcıların uygulamayı diğerlerinden iki kat daha fazla kullandığını ifade etmişti.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.