Hisseler

NASDAQ hangi hisseler alınır? Alınması mantıklı NASDAQ hisseleri.

NASDAQ hangi hisseler alınır? Alınması mantıklı NASDAQ hisseleri.

NASDAQ bu sene başından verdiği kan kaybı sürmekte. Küçük büyük yatırımcıların çoğu 2022 senesi çok büyük zararlar gördü. Onca zarara rağmen bazı yatırımcılar alım fırsatı olarak görerek dipten alımlar yapmaya devam ediyor. Peki son çeyrekte alınması mantıklı NASDAQ hisseleri nelerdir onları derledik.

UYARI BU MAKALE HERHANGİ BİR YATIRIM TAVSİYESİ VERMEMEKTEDİR YAPACAĞINIZ BÜTÜN İŞLEMLER SİZİN SORUMLULUĞUNUZDADIR.

 

Amerikan Borsalarından hisse alın! Amerika Borsalarında İlk 10 İşlem, Borsa İstanbul da ise 31 Aralık 2022 tarihine kadar tüm işlem ücretsiz Midas ile.

thumbnail

 

Satın Alınacak Nasdaq Hisse Senedi: Kazananlar için Tarama

Beş hisse senedi seçmek için MarketSmith eleme, kullanıcıların IBD’nin veritabanında Hisse Başına Kazanç Derecelendirmesi, Göreceli Güç Derecelendirmesi ve satışlar, kar marjları ve özsermaye getirisi anlamına gelen SMR harf notu açısından yüksek oranlı şirketler seçmesine olanak tanır. MarketSmith’te kurulan basit bir ekran, hisse senetlerinin 85 EPS puanı veya daha yüksek, RS için en az 85 ve SMR için A notu (A’dan E’ye kadar) göstermesini talep eder.

Birikim/Dağılım Derecesi B’nin altında olan hisseler indirim yapmadı. Bu derecelendirme, bir hisse senedinde son 13 haftadaki fiyat ve hacim hareketini analiz eder. A veya B notu, fon yöneticilerinin hisse senedinin net alıcıları olduğunu gösterir. AC notu, kurumsal alıma karşı satışın nötr bir miktarına işaret eder.

Son olarak, her hisse senedi, IBD’nin tüm önemli derecelendirmelerini son fiyat hareketiyle birleştiren 95 Birleşik Derecelendirmeye sahip olmak zorundaydı.

Şimdi Satın Almak ve İzlemek İçin 5 Nasdaq Hisse Senedi

Çarşamba günkü kapanış itibarıyla, Nasdaq’ta listelenmiş 23 hisse senedi bu katı ekranın kesilmesini sağlıyor. Çok fazla değil ve bu, 15 Ağustos’ta 42’den düştü.

Yine de piyasa toparlanmaya devam ederse, bu ekran, bu yüksek büyüme oranına sahip çoğunluğa daha da fazla hissenin atladığını görecektir. Şimdilik, her hisse senedi için bazı önemli temel, teknik ve yatırım fonu sahipliği unsurlarını aşağıdaki gibi vurguluyoruz.

CAN SLIM yatırım yönteminin temelleri, göreceli gücü ve fon sahipliği kalitesini neden kapsamlı bir şekilde kapsadığı hakkında Free IBD University’ye giderek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

Stok No. 1: Petrol Stoku Geri Dönüyor

 

Ranger Oil Corporation

social logo

1.5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip küçük bir sermaye olan Ranger Oil, art arda dört hafta düştüğünde ciddi kayıpları telafi etmeye çalışıyor. Hafta için %17’lik bir kazanç, iki hafta önceki %21’lik düşüşe karşılık geliyor.

Yeni bir üs oluşuyor, ancak hisse senedi hiçbir yerde uygun bir satın alma noktasına yakın değil.

Houston merkezli petrol ve gaz arama şirketi, 2021’in ikinci çeyreğinden bu yana servetinin gerçekten toparlandığını gördü. Ondan önce, Covid pandemisi nedeniyle hem karlar hem de satışlar düştü. Ancak o zamandan beri, hisse başına kazanç, son beş çeyrekte bir önceki yıla kıyasla ortalama %177 arttı.

Üst sıra aynı zaman diliminde %174, %103, %236, %190 ve %152 arttı.

Ranger 95 Bileşik Derecesi, Göreceli Güç için 94 ve 97 EPS Derecesi alır.

No. 2: Bir Tıp Eğitimi Oyunu

Afya Limited

AFY logo 07

9 Eylül’de çıkış yaptıktan sonra Afya, %5’lik alım bölgesini hızla aştı.

Ancak, önceki üç hafta boyunca hisse senedi sıkı bir şekilde işlem gördü. Henüz 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaşmadı. Bu nedenle, son eylem, yeni kolun en yüksek seviyesinin 10 sent üzerinde 14.61’lik alternatif bir satın alma noktası oluşturan başka bir kolu simüle ediyor.

14.61’lik bu yeni girişten elde edilen %5’lik alım bölgesi 15.34’e kadar çıkıyor. Bu, Afya’nın makul bir fiyat aralığında işlem yaptığı anlamına gelir.

Üslerde bir tutamağın, kalan zayıf tutucuları temizlemeye neden yardımcı olduğu ve potansiyel bir sersemletici kaçış ve anında kazanımlar için güverteleri temizlediği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Brezilyalı firma, Güney Amerika’nın en büyük ekonomisine tıp ve sağlık eğitimi sunuyor. Bu yılın ikinci çeyreğinde, satışlarda %52’lik bir artışla 113,8 milyon dolara, kârda %79’luk bir sıçrama ile hisse başına 25 sente ulaşıldı.

Wall Street, Afya’nın bu yıl hisse başına %56 artışla 99 sent kazanacağını, ardından 2023’te kârını %23 daha artırarak 1.22$’a çıkaracağını düşünüyor.

Afya, her gün ortalama ticarette sadece 266.000 hisse olarak nispeten zayıf işlem görüyor. Bununla birlikte, 1,4 milyar dolarlık piyasa değerine sahip küçük sermaye, yakın zamanda, Investors.com’daki büyüme şirketlerinin en sıkı bilgisayar destekli ekranı olan IBD Sektör Liderleri’nde bir yer kaptı.

Stok No. 3: Telekom Sektör Lideri

 

Clearfield

Clearfield Logo

Stok No. 3: Clearfield (CLFD), kendi kulplu geniş ve gevşek bir fincan oydu. Bu, oynaklığın son derece yüksek olduğu ve gelecekteki kırılmada kar elde etmeyi zorlaştırdığı anlamına gelir. MarketSmith’e göre, CLFD bir noktada 2.14 kadar yüksek bir betaya sahipti.

2’lik bir beta, bir hisse senedinin günlük bazda S&P 500’ün iki katı volatil olduğu anlamına gelir.

Bununla birlikte, CLFD, 3 aylık kulplu bir fincan içinde 69.34’lük bir IBD tarzı satın alma noktası teklif etti. Ve 15 Temmuz’da sona eren haftada, hisseler bu girişi geçerek bir kopuş sahneledi. Hacim önceki haftaya göre sıçradı ve hisse senedinin son 10 haftadaki ortalama ticaretinin üzerinde sona erdi. CLFD iyice uzadı, yani artık %5 alış bölgesinde işlem görmüyor.

Bununla birlikte, hisseler şu anda 10 haftalık hareketli ortalamada hayati desteği test ediyor. Büyük bir aranın ardından, 10 haftalık çizgiye yapılan ilk ve ikinci geri çekilmeler, kazanan bir çekirdek pozisyona hisse eklemek veya yeni bir pozisyon başlatmak için uygun bir zaman sunabilir.

Bununla birlikte, piyasa hala bir düzeltme içindeyken, yeni alımlar hala alışılmadık derecede yüksek hızlı kayıplara dönüşme riski taşıyor.

99, 99, 99 Derecelendirmeleri
Sağlam haftalık hareket nedeniyle, Clearfield’ın derecelendirmeleri 99 Bileşik, 99 EPS ve 99 RS’ye yükseldi. Göreceli güç çizgisi, güçlü bir performans göstergesi olarak yeni zirveler yaptı. Birikim/Dağılım Derecelendirmesi B’ye düştü, ancak bu hala yükseliş eğilimi gösteriyor.

Yoğun hacimde, özellikle de gerçek patlama gününde büyük patlamalar meydana gelir. Ancak, önceki fiyat hareketi sıkı ve kontrollü olduğunda da başarılı olma eğilimindedirler. Bu, az sayıda istekli satıcının hisse senedi etrafında dolaştığını gösterir.

Clearfield’ın Haziran 2020’nin son haftasında ve CLFD’nin 24 Temmuz’da sona eren hafta boyunca büyük ciroda %24 sıçramadan önceki ilk üç haftasında görülen sıkı haftalık hareketine bakın.

Bu çok büyük bir patlama.

Fiber optik telekom ekipman ve bileşenlerinin üreticisi, sektöründe nadirdir. Temelleri çok güçlüdür.

Hisse başına kazanç, geçtiğimiz sekiz çeyrekte bir önceki yıla göre %120, %57, %475, %440, %100, %141, %226, %144 ve %109 seviyelerine ulaştı. FactSet tarafından ankete katılan analistler, 2022 mali yılında %86 artışla Eylül ayında sona eren kârın hisse başına 2.74$’a yükseldiğini görüyorlar.

Satışlar son sekiz çeyrekte %19, %14, %40, %45, %49, %66, %89, %80 ve %84 arttı. Hisseler, 29 Temmuz’da, şirketin %84’lük bir satış artışıyla 71.3 milyon $’a yükselen %84’lük bir satış artışıyla hisse başına %109’luk bir artışla 92 sente ulaşmasının ardından %16’dan fazla yükseldi. Ve CLFD yükselmeye devam etti.

Satın Alınıp İzlenecek İki Nasdaq Hissesi Daha

Crocs Inc

Crocs (CROX), geçen yıl Kasım ayında 184 civarında zirve yaptıktan sonra sert düştü. %75’lik düşüş oldukça sıra dışı, ancak hisse şimdilik dibe vurmuş görünüyor. Bu haftanın hareketinin bir yükseliş unsuru? Crocs, kayan 40 haftalık hareketli ortalamasının üzerinde zemin elde etti. Satın almak ve izlemek için Nasdaq hisseleri arasında son zamanlarda ayakkabı ve giyim alanından çok az şey geliyor.

Keskin düşüş, taban sayısını sıfırlar. Neden? Niye?

Haftalık grafikte görüldüğü gibi, CROX geçen yılın Mayıs-Haziran aylarında oluşan düz tabanın en düşük seviyeleri altında.

Bir hisse senedi önceki bazın dip seviyelerinin altına düştüğünde, IBD araştırması yeni bir birinci aşama üssü başlatmak için yeterince derine düştüğünü buldu.

Erken aşama üsleri, bir kopuştan sonra çok daha iyi bir başarı şansına sahiptir.

Günlük sandalet üreticisi son zamanlarda 80’e yakın bir yükseliş direnci gördü. 80’i bir hacim patlamasıyla temizleyip temizlemediğini görmek için izleyin.

Böyle bir eylem yeni bir giriş noktasını haklı çıkarabilir. Bununla birlikte, CROX sahiplerinin aynı zamanda daha yüksek fiyatlardan satın alan ve küçük bir zararı kabul etmek için hisselerini boşaltmak için bir fırsat bekleyen hoşnutsuz sahiplerin genel bir arzıyla karşı karşıya olduklarını unutmayın.

Tutarlı Büyüme
Broomfield, Colo., şirketin temelleri parladı.

Hisse başına kazanç, geçtiğimiz sekiz çeyrekte bir önceki yıla göre %65, %783, %577, %121, %163, %103, %38 ve %45 arttı.

Aynı zaman diliminde satışlar %16, %56, %64, %93, %73, %43, %43 ve %51 arttı. Crocs’un SMR Derecelendirmesinde birinci sınıf bir A kazanmasına şaşmamalı.

Satın Alınıp İzlenecek Beş Nasdaq Hissesi: 5 Numara

LPL Financial

LPL Financial Logo.wine

LPL Financial (LPLA), 204.47’lik doğru bir satın alma noktası gösteren kulplu bir bardağın unsurlarını taşıyan yeni bir taban inşa etti.

Taban içindeki tutamak, tepeden tırnağa yaklaşık %15’lik bir düşüş gösterir (gün içi yüksek ve gün içi düşük kullanılarak). Normalde, özellikle desen içindeki düzeltme %25’i aştığından, tutacağın %8 ila %12’den fazla olmayan bir düzeltme yaptığını görmek istersiniz.

Ayrıca, tabanın tepe noktaları boyunca bir trend çizgisi çizmek, 195 civarında daha düşük bir giriş noktası sunuyordu.

Bununla birlikte, son geri çekilme aynı zamanda iyi bir tutuşun unsurlarını da taşıyor. Bu nedenle, 19 Ağustos’ta sona eren haftada en yüksek seviyenin 10 sent üzerinde, 235.04’te alternatif bir alım noktasının da ortaya çıktığı söylenebilir.

2022’de hisseler yeni zirvelere çıkmaya devam etti, bu iyiye işaret. Ve 2. çeyrek sonuçlarını bildirdikten sonra (EPS %21 artış, gelir %7 artış), LPLA şimdi 204.47 girişini geçerek %18 ilerlemiştir. LPLA’nın satın almak ve izlemek için en iyi Nasdaq hisseleri arasında bir yer bulması için bir başka neden daha.

Mevcut model içinde, hacim açısından en büyük haftaların tümü, fiyat açısından aşağı haftalarda geldi. Bununla birlikte, 3 Haziran’da sona eren haftada, ciro 7,59 milyon hisseye patlasa bile, LPLA hisselerinin önemsiz bir miktarda düştüğü görüldü. Bu kurumsal destek anlamına gelir. Bir grafik uzmanı, o haftanın hareketini bir destek haftası olarak bile görebilir.

Pazarı geride bırakmak

Ayrıca, göreli güç çizgisi yeni zirvelere sıçrayarak S&P 500’e karşı güçlü bir üstün performansa işaret ediyor.

Kazanç tahminleri harika. The Street şimdi kârın bu yıl hisse başına %50 artışla 10,18$’a yükseldiğini ve son zamanlarda 10,18$’dan 10,53$’a yükseldiğini, ardından gelecek yıl hisse başına %61’den 16,96$’a yükseldiğini görüyor.

Mali danışmanlık devi, %28’lik beş yıllık EPS büyüme oranına sahiptir. Satışlar, 2020’nin ikinci çeyreğinden bu yana, o çeyrekteki %2’lik düşüşten %3, %9, %17, %39, %38, %32 ve %21’lik kazançlara giderek büyüme ivmesi evresi gösterdi.

LPL, 97 Bileşik puan, 91 Hisse Başına Kazanç Derecesi ve 97 Göreceli Güç Derecesi gösterir. Ve bir ay önce, göreceli güç çizgisi bir yükseliş sinyalini tetikledi, MarketSmith RS çizgisi mavi nokta.

 

 

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.