Mobil

Mobil Telefonların Geleceği

Eğer; ” Mobil Telefonların Geleceği ”, ” Telefonların Geleceği ” ,” Akıllı Telefonların Geleceği ” gibi sorularınızın cevabını merak ediyorsanız; şimdi tüm detaylarıyla birlikte Mobil Telefonların Geleceği özelliklerini inceleyelim:

Mobil Telefonların Geleceği

Son 10 yılda akıllı telefon dünyasında çok şey değişti. İlk iPhone 2007’de çıktı ve insanların bu cihazları kullanma şekli o zamandan beri değişiyor. Yeni teknolojiler ortaya çıktıkça, akıllı telefonlar çeşitli şekillerde gelişti. Peki mobil telefonların geleceği nedir ? Yakında elimizde olabileceklerle ilgili bazı tahminlere bir göz atalım!

Mobil Telefonların Geleceği

Beklenmeyeni Bekleme Zamanı

Akıllı telefonlar iletişim kurma, düşünme ve yaşama şeklimizi değiştirdikçe bu on yılda bir değişim patlaması yaşandı. İnsanların akıllı telefonları nasıl benimsediğini görmek gerçekten şaşırtıcıydı. Akıllı telefonları artık çok farklı şekillerde kullanıyor olmamız, son hafızadaki en şaşırtıcı yeniliklerden biri. İlginç bir şekilde, akıllı telefon veya cep telefonu pazarı hala çok genç, bu nedenle bazı harika yenilikler beklemek için çok geç değil. Artık orada ne olduğuna dair iyi bir fikre sahip olduğumuza göre, yakında elimizde olabileceklerle ilgili bazı tahminlere bir göz atalım!

 

Dokunmatik Teknolojisi Çok Daha Hassas Olacak

Ekranlar artık yeterince büyük değil. Şirketler, ekranda daha fazla gayrimenkul elde edebilmek için ekran çözünürlüğünü iyileştirmeye çalışıyor. Ancak, yakında bunun bile yeterli olmadığı bir noktaya gelebiliriz. Bu yüzden dokunma hassasiyeti muhtemelen çok daha hassas hale gelecektir. 3D Touch olarak bilinen Apple teknolojisi, gelecek olanın sadece başlangıcı. Bazı şirketlerin hâlihazırda dokunsal geri bildirim teknolojisini dâhil etme planları var ve diğerleri basınca duyarlı yüzeylere bakıyor.

 

Yapay Zekâ Bize Yardım Edecek

Mobil Telefonların Geleceği

Basınca duyarlı yüzeylerden bahsetmişken, yapay zekânın akıllı telefonların geleceğinde büyük rol oynaması muhtemel. Bu, akıllı telefonunuzun sizden biraz yardım alarak ne yapmaya çalıştığınızı anlamasını sağlayacaktır. Yapay zekâ ve çok sayıda veri sayesinde akıllı telefonların ne istediğimizi daha biz istemeden tahmin edebildiği noktada olacağız. Bu olduğunda, mobil cihazlarımız üzerinde çok daha fazla kontrole sahip olacağız. Bu, şimdiye kadar çok az insanın başarabildiği bir şey ve yepyeni bir olasılıklar dünyasının kapılarını açacak.

 

Kendi Kendini İyileştiren Ekranlar Yapay Zekâ ile Birleşiyor

Yakın gelecekte olması muhtemel bir başka teknoloji de kendi kendini iyileştiren ekranlar. Bunu zaten bazı akıllı telefonlarda görüyoruz, ancak teknoloji sadece daha iyi hale gelecek. Çok yüksek çözünürlüğe ve diğer gelişmiş özelliklere sahip kendi kendini onaran ekranları da görmemiz muhtemel. Şu anda, bir akıllı telefon ekranına zarar vermek gibi şeyler sinir bozucu olabilir ve aksi takdirde iyi bir deneyimi mahvedebilir. Ancak gelecekte bu tür sorunlar geçmişte kalacak.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.