Kripto Para

Mastercard, Dijital Varlıkları ve Bankaları Birleştiren Yeni Programı Başlattı

Mastercard, Dijital Varlıkları ve Bankaları Birleştiren Yeni Programı Başlattı

Mastercard (NYSE:MA), finansal kurumları kripto ticaretine dahil etmek için bir program başlattı.
Şirket, Paxos ve bankalar arasında bir köprü görevi görecekti.
Kart, dijital işlemlerin mevzuata uygunluğu ve güvenlik konularını ele alacaktı.
Mastercard’ın finansal kurumları kripto ticaretine dahil etmek için yeni bir program başlatmayı ve böylece kriptoyu halka daha kolay getirmeyi planladığı bildiriliyor.

Ayrıntılı olarak, Mastercard yakında şirketin finansal kurumlar ve kripto platformları arasında bağlantı kurmasını sağlayacak yeni bir program başlatacak. Sonuç olarak, Mastercard, halihazırda Paypal ve bankalara bağlı olan bir kripto ticaret şirketi olan Paxos arasında bir “köprü” görevi görecekti.

Özellikle, bankalar dijital varlıkları kullanan işlemlerden başlıca iki nedenden dolayı kaçınırlar: mevzuata uygunluk ve güvenlik. Finans firmaları ve kripto endüstrisi arasında bir bağlantı olan Mastercard, işlemin bu iki yönünü de ele alacaktı.

Şirketin resmi haber bülteninde Mastercard’ın Kripto Başkanı Raj Dhamodharan, dijital varlıkların finansal sistemin altyapısını dönüştürme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Dijital varlıkların potansiyelinin açığa çıkarılabileceğini ve uzun zamandır beklenen dijital işlemlerin “en iyi teknoloji, bankacılık, fintech ve kripto” getirilerek gerçeğe dönüştürülebileceğini ekledi:

Bu potansiyeli açığa çıkarmak için teknoloji, bankacılık, fintech ve kriptonun en iyilerini bir araya getirmemiz gerekiyor. Bu, çeşitli yeni hizmetler yaratacak ve para hareketini daha hızlı, daha basit ve daha ucuz hale getirecektir. Kriptoyu bir ödeme aracı yapmak için uzun zamandır aranan söz elde edilebilir.
Mastercard’ın girişimi hem itibari para hem de kripto alanında faydalı olsa da, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin oynaklığı gibi bazı sorunlar yeni girişim için bir tehdit oluşturuyor.

Mastercard, Dijital Varlıkları ve Bankaları Birleştiren Yeni Programı Başlattı yazısı ilk olarak Coin Edition’da göründü.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.