Teknoloji Haberleri

LinkedIn Profil Fotoğrafında Yapılan Hatalar

Dünya çapında 706 milyondan fazla üyesi olan LinkedIn, şimdiki veya geçmiş iş arkadaşları, yöneticiler, yatırımcılar, potansiyel müşteriler ve işle ilgili diğer insanlarla profesyonel ağ oluşturmak için kullanılmaktadır. Bu yüzden LinkedIn Profil Fotoğrafında Yapılan Hatalar profesyonel bir şekilde öne çıkmanızı engelliyor.

Sizlerde profesyonel kimliğinizi LinkedIn’e en iyi şekilde aktarmak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenlerin başında profil fotoğrafı seçimi yer alıyor. Peki profil fotoğrafında nelere dikkat etmeliyiz ?

LinkedIn Profil Fotoğrafında Yapılan Hatalar
LinkedIn Profil Fotoğrafında Yapılan Hatalar

LinkedIn Profil Fotoğrafında Yapılan Hatalar

 

Ayna Selfie’leri

Asansör ya da banyo aynalarında tepeden tırnağa göründüğünüz selfieleri Instagram, Facebook veya Twitter için saklamanızı öneririz. Her türlü selfie fotoğraflarınız LinkedIn için fazla lakayt ve gayriciddi görünecektir.

Filtre Kullanarak Tanınmayacak Hale Gelmiş Fotoğraflar

Dijital çağa ayak uydurduğumuz için artık CV’ler yalnızca mail eklerinde yer almıyor, potansiyel müşteriler ve işverenler LinkedIn ve Instagram gibi dev sosyal medya mecralarındaki profillerine göz atarak da sizleri tanımak istemektedirler. Haliyle durum böyle olunca sence sizleri gözlerinden kalpli oklar atan bir filtre ile görmeleri ne kadar profesyonel bir imaj bırakacaktır ?

LinkedIn Profil Fotoğrafında Yapılan Hatalar
LinkedIn Profil Fotoğrafında Yapılan Hatalar

Mimiksiz Fotoğraflar

Linkedln’de profil fotoğrafı seçerken inanılmaz derecede endişeli ya da gergin göründüğünüz bir profil resmi kullanmayın. LinkedIn zaten ciddi anlamda “Vesikalık” fotoğraf ile doldu, bunun yerine gülümsediğin bir profil fotoğrafını tercih etmelisiniz. Yüzünde hoş ve rahat bir benimseme, diğer insanlara daha ulaşılabilir ve güvenilir olduğunun bir mesajını verecektir.

Görüntü Kalitesi Düşük Fotoğraflar

Profilinizi inceleyen kişiler Linkedln fotoğrafından tanımaya çalışırken şaşı olmak istemeyecektir. Photoshop programının “Keskinleştirme” özelliğini nasıl kullanacağını öğrenmek veya fotoğrafın düzeltilemeyecek kadar bulanık ya da pikseli düşük ise, farklı ve daha net bir fotoğraf kullanmalısınız. Unutma Linkedln’de odaklanmamız gerek tek şey, insanlar.

Evcil Hayvanlar İle Çekilmiş Fotoğraflar

Köpeğiniz Pars’ı ne kadar çok seviyor olursanız olun, LinkedIn profil fotoğrafında aslan kullanmamanız gereken bir fotoğraf olacaktır. Çünkü bu türde bir fotoğraf kullanmak karşı tarafa pek de profesyonel bir algı yaratmayacaktır.

Fazla Kırpılmış Fotoğraflar

Teknik olarak, sadece yüz hatlarımızdan ibaret değiliz lakin yukarıda da bahsettiğimiz gibi LinkedIn genel olarak profilden çekilmiş fotoğraf odaklıdır ancak burada da dikkat etmemiz gereken bir husus daha var. Saçlarınızın görünmediği veya tam kulaklarımızın, çenemizin bittiği yerden tuhaf bir şekilde kırpılmış fotoğrafları tercih etmek doğru bir seçenek olmayacaktır.

LinkedIn’in Hazır Resimsiz Fotoğrafları

Linkedln’in hazır resimsiz fotoğraflarından birini profil fotoğrafı olarak kullanmak veya yüklememek hem seni dijitalleşmeden bir haber gösterecek hem de karşınızdaki insanlarda güven uyandırmayacaktır. Ayrıca yapılan bir araştırma sonucunda insanların kendi fotoğraflarının olduğu profillere tıklanma oranının 7 kat daha fazla olduğunu açıklanmıştır.

LinkedIn Profil Fotoğrafında Yapılan Hatalar
LinkedIn Profil Fotoğrafında Yapılan Hatalar

Şimdi ! LinkedIn profil fotoğrafını değiştirmek için, yukarıdaki ilk maddelerden başlayarak hemen profil fotoğrafını düzenleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.