Mobil

iPhone Notlara Nasıl Parola Koyulur?

Günümüzde artan teknolojik gelişmeler telefonlara da yansımış durumda. Bu kapsamda iPhone notlara nasıl parola koyulur gibi kişisel güvenliği koruyan uygulamalarda paralel olarak artış göstermiştir. Özellikle akıllı telefonların her gün bir yeni modeli çıktığını söylemek abartma sayılmaz. Gelişen telefonlar da her geçen gün biraz daha fazla işimize yaramakta ve hayatımızın merkezi haline gelmekteler. Her dakika elimizde olan cep telefonları sayesinde pek çok işimizi gerçekleştirmekteyiz. Her bilgimizi not alarak kaydetmek; mesaj atmak, fotoğraf biriktirmek gibi daha pek çok işlemi buradan gerçekleştiriyoruz.

Ancak her telefonun pek önemsenmese de en önemli bölümü “notlar” kısmıdır. Notlara pek çok insan çeşitli bilgilerini kaydeder. Kart bilgileri, kişisel bilgiler, şifreler gibi pek çok kişiye özel ve görüldüğünde problem olacak bilgi burada yer almaktadır. Bu yüzden de akıllı telefonların gizli kahramanları “notlar” kısmıdır.

iPhone Notlar Bölümü

iPhone Notlara Nasil Parola Koyulur
iPhone Notlara Nasıl Parola Koyulur?

Bu konuda tereddüt duyup bilgilerinizin çalınmasından korkuyorsanız iPhone almayı düşünebilirsiniz. Çünkü iPhone kullanıcılarının notlar kısmı bir şifre ile açılmaktadır. Bu yüzden tüm bilgiler güvendedir. Burada yazılan her şey gizli kalır ve kimse bu bilgilere erişemez. iPhone not şifre koyma kısmını ise kendiniz bulmalısınız. Ancak endişelenmeyin, oldukça kolay bir işlemdir.

iPhone Notlar Parola Koyma ve Parola Değiştirme

iPhone Notlara Nasil Parola Koyulur 2
iPhone Notlara Nasıl Parola Koyulur?

Notlar bölümüne parola koymak oldukça kolaydır. Adım adım iPhone not parolası koyma işlemini anlatalım. Telefonunuzdan “notlar” kısmını açtıktan sonra üstüne basılı tutmalısınız. Burada “notu kilitle” seçeneği çıkacaktır. Ardından çıkan ekrandan şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bu kadar kolay bir işlem sayesinde bilgileriniz korunmuş olur.
Aynı şekilde değiştirme işlemi de oldukça basittir. Parolasını değiştirmek isteyenler için adım adım iPhone not parolası değiştirme işlemini anlatalım. “Ayarlar” kısmından “notlar” bölümünü açınız. Buradan “parola” bölümüne tıklayarak, “parola değiştir” tuşuna basmanız yeterlidir. Sizden eski parolanızı ve ardından da yeni parolanızı ister. Ardından işlem gerçekleşir.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.