Mobil

Instagram For Kids Uygulaması Nedir?

Henüz resmi olarak yayınlanmasa da Instagram For Kids uygulaması, tahminlerimize göre 13 yaş altındaki çocukların Instagram’ı kullanabilmesi için yeni bir yöntem hedefliyor. Şu anda Instagram kullanmak için minimum, 13 yaşın üstünde olmanız gerekiyor. Ancak 44 ABD’li Başsavcı tarafından Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg‘e gönderilen mektupta, neden Instagram’ın çocuk sürümünün olmaması gerektiği dile getiriyor.

Instagram For Kids Uygulaması Nedir ?
Instagram For Kids Uygulaması Nedir?

İtiraza cevap olarak Facebook, platformda çocukların güvenlik ve gizliliğini tam olarak sağlayamaması, sosyal medyanın çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimine zararlı olabileceği ve Instagram platformunda hızla yükselen siber zorbalık gerekçe olarak gösteriliyor.

Instagram For Kids Uygulaması Nedir?

Mark Zuckerberg henüz Instagram For Kids hakkında resmi bir açıklama yayınlamadı. Bu sebeple kapsamının ve içeriğinin ne olduğu tam olarak bilinmiyor. Ancak duyulan bilgiler, nasıl bir platform olacağı konusunda kabaca bir fikir oluşturuyor. Sadece çocuk kesimin kullanacağı bir platformundan ziyade, YouTube Kids emsali bir uygulama olacağa açıkça ortada, bu durum ebeveynler tarafından uygulamanın üzerinde kontrole sahibi olacak ve çocuklarının görmelerine izin verdikleri içeriği filtreler yolu ile belirleyebileceklerdir.

Instagram For Kids Uygulaması Nedir ?
Instagram For Kids Uygulaması Nedir?

Yine de, Facebook hizmetle ilgili resmi bir duyuru yapana kadar, bunlar sadece bir tahmin olarak kalacaktır. Gerçek olan tek şey ise, Instagram For Kids uygulamasının daha sosyal medyada tanıtılmadan tepki almaya başlamış olmasıdır.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.