Sinema

House Of The Dragon Targeryan ailesi soy ağacı

House Of The Dragon Targeryan ailesi soy ağacı

Çok fazla Targaryen, çok az zaman. Hanedanlık gelişmelerine ayak uydurmaya çalışan bir Ejderha Evi hayranı, her şeyin nerede başladığını merak eden bir Game of Thrones hayranı veya bölgenizde bekarlar arayan Targaryen ailesinin bir üyesi olun, bu makale sen.

Tabii ki kolay değil – Targaryenlar ile asla değil, ne de onların üreme konusundaki ısrarları. (Bunun işleri daha basit tutacağını düşünürdünüz, ama hayır-o-o, bir soy ağacı çizerken değil.) Bu yüzden, bir Targaryen kralı veya kraliçesinin yapacağı gibi, bazı keyfi kurallar koymak zorunda kaldık.

En büyük sorunumuz, işin içinde çok fazla insanın olması. Hanedanlarını Avrupa’nın kraliyet hanelerinde modelleyen George RR Martin, sadakatle herkese bir sürü çocuk, fazladan erkek ve kız kardeşler ve bonus tehlikeli amcalar verdi ve her birinin ayrı bir kişiliği ve kanlı bir geçmişi var.

Martin’in hayal gücünün içi gibi sınırsız alanımız olsaydı bu harika olurdu, ama ne yazık ki onu tipik bir telefon ekranına sığdırmak zorundayız.

Hepsini kapsayamayacağımız için kendimizi House of the Dragon veya Game of Thrones’ta görünen ve/veya Targaryen ardılının doğrudan hattının merkezinde yer alan kişilerle sınırladık. Karı kocaların çoğu, hikayede bir rol oynamazlarsa ağaçtan düştüler ve dolayısıyla birçok ‘fazladan’ çocukları var

 

game of thrones season 8 emilia clarke daenerys targaryen 1553863247

O yüzden Game of Thrones’tan küstah ahmak Viserys işi bitirmiyor – şovda yer almış olabilir ama asla kral olmadı ve babalık da yapmadı. Targaryen soyunda, aile ağacımızda hiç dert etmediğimiz (ÇOK) bu tür kardeşler var ve birçoğunun aynı adları var. Rhaelle, Rhaegel, Matarys, Aelor, Aerion, Aemon, Aerea ve Aenys’e veda edin.

En çok seni özleyeceğiz Aenys.

Açıkçası, bunlar Targaryen’ler, dahil ettiğimizden daha fazla ensest oluyor – yine, sadece tahtadaki çizgileri minimumda tutmak için. Örneğin, Jaehaera’nın (Viserys’in kızı ve Alicent’in oğlu Aegon’un) ikinci kuzeni Aegon III ile olan evliliğini dahil ettik, ama hey! Aegon III’ün kızı (başkası tarafından) ikinci kuzeni Aegon IV ile de evlendi. Ve benzeri.

Dikkatli olun, içinde spoiler var

targaryen family tree updated 3 1665476410

 

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.