Mobil

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

Her telefonda olması gereken uygulamalar listemizde, daha çok cihaz kullanımını daha verimli hale getirecek ve gündelik hayatı kolaylaştıracak uygulamalara yer verdik.

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar Nelerdir?

Akıllı cep telefonu sahiplerine gündelik yaşamda kolaylık sağlayacak ve kullanıcı konforunu artıracak uygulamalardan bazıları şunlardır;

Akıllı Şehir Uygulamaları

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

Daha çok büyükşehirlerde hayata geçirilen akıllı şehir uygulamaları sayesinde, kullanıcılar yaşadıkları şehirde gerçekleşecek etkinliklerden kolaylıkla haberdar olabiliyorlar.

Ayrıca bu uygulamaların birçoğu toplu taşıma araçları için bilet alımına da imkân tanıyor. Böylelikle günün her saatinde kartınıza bilet yükleyebilir ve şehrinizde olup bitenden haberdar olabilirsiniz.

Bankaların Mobil Uygulamaları

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

Müşterisi olduğunuz bankaların mobil şubeleri de her telefonda olması gereken uygulamalar arasındadır. Mobil bankacılık üzerinden istediğiniz zaman faturalarınızı ödeyebilir, bir başka banka kullanıcısına veya cep telefonuna para gönderebilir ve birçok işlemi yapabilirsiniz.

Metin Editörü

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

Metin editörü denildiğinde akla ilk gelen Microsoft Word metin editörüdür. İster Microsoft isterseniz farklı bir metin editörüne cihazınızda yer vermeniz, yazı yazma ve saklama ihtiyacınızı karşılamak için gereklidir.

Bu editörler ile yazılan yazıların farklı cihazlardan açılabilmesi, yazım editörlerinin sağladığı faydalardan biridir.

Google Maps

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

Navigasyon özelliği ile gündelik yaşamda sıklıkla ihtiyaç duyulan Google Maps, özellikle aracıyla farklı yerlere yolculuk yapanların imdadına yetişiyor.

Uygulamanın ücretsiz olması önemli bir özellik olurken, harita üzerinde işletme bilgilerinin yer alması da faydalı özellikleri arasında yer alıyor.

e-Devlet Uygulaması

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

Resmi kurum bilgilerinizin dijital ortama taşındığı ve kolayca erişilebilir olduğu e-Devlet uygulaması, her telefonda olması gereken uygulamalar arasındadır.

Mahkemelerde taraf olduğunuz davalardan adınıza açılan mobil hatlara, resmi kurumlara olan borçlarınızdan aile bilgilerinize kadar birçok bilgi bu uygulamada mevcuttur.

e-Devlet uygulaması üzerinden aynı zamanda sosyal yardım başvurusu gibi pek çok işlem yapılabilmektedir. Bu sayede konforunuzdan ödün vermeden birçok bilgi ve belgeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bulut Depolama Uygulaması

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

Bulut depolama uygulamalarından herhangi birine cihazınızda yer vermeniz, telefonunuzda daha fazla yer açmak için faydalıdır. Özellikle dâhili depolama alanınızın yetersizliğinden şikayetçiyseniz, Dropbox gibi uygulamalar fazlasıyla işinize yarayacaktır.

Bu uygulamaların ücretsiz sürümleri, yaklaşık 20 GB kadar alan tanımlamaktadır. Farklı e-posta adresleri ile kayıt olmanız, alan genişliğini artırmanıza yardımcı olabilir. Cihazınızda bulunan ve sürekli olmasa da ara sıra ihtiyaç duyacağınız fotoğraf ve videolarınızı bulut uygulamaları üzerinde saklayabilirsiniz.

Bunun bir diğer faydası ise, cihazınız yanınızda olmasa bile farklı cihazlar üzerinden giriş yaparak belgelerinize kolaylıkla ulaşabilir olmanızdır.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.