Mobil

Google Pay Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Google Pay Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Teknoloji geliştikçe beraberinde ödeme sistemlerinde de önemli değişim yaşanmaya başlandı. İnsanlar eskiden gerçek paraları kullanıyorken günümüzde sanal paralara ve coinlere geçiş yapmış durumdalar. Teknoloji geliştikçe dijitalleşme ödeme sistemleri ve gelir şeklinin de farklı olmasına imkan tanımış oldu.

Tüketiciler hızlı, kolay ve güvenilir olan satın alma yöntemlerini kullanmaya başladılar. Bunlardan bir tanesi de Google tarafından alışverişlerde kullanılan Google Pay olmuştur.

Google Pay Nedir?

Google Pay, mobil cihazlar kullanılarak satın alma işlemlerinde kredi kartı bilgilerinin tek bir yerde bulunmasına imkan sağlayan ödeme yöntemi şeklinde açıklayabiliriz.

Google Pay Ne İşe Yarar?

Google Pay’in özelliklerine baktığımızda ödeme sistemi olarak anlattık, ancak tek özelliğinin de bu olmadığının altını çizebiliriz. Google Pay sayesinde kart bilgileriniz, hediye kartlarınız ve seyahatinizde kullandığınız kart bilgileriniz tek bir kart üzerinde toplanmış olur. Bu da bir alışveriş sitesine girdiğinizde sizi otomatik olarak tanır ve kart girmeyeceğiniz için daha hızlı bir süreç gerçekleşmesini sağlar.

Google Pay sayesinde kredi kartı dokümanlarınıza ulaşabilirsiniz. Google Pay’ın sunmuş olduğu hizmetler ülkelere göre farklılık göstermektedir. Mesela iPhone ve IPad ürünlerini ABD’de satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra istediğiniz kişiye para gönderebilir ya da seyahat etmek için bilet alabilirsiniz.

Google Pay Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Google Pay Güncellemeleri

  • Google Pay’ın sürekli olarak güncellendiğini belirtebiliriz. Aşağıda bu güncellemelerden bazılarına değinilmiştir.
  • Yeni güncellemeyle birlikte Android kullanıcıları merkeze almış ve bu sayede daha fazla etkileşim kurulması amaçlanmış.
  • Plex adında bir banka entegrasyonu sağlanarak kullanıcıların banka hesaplarını buraya bağlayabilecekleri belirtilmiştir.
  • Kişiler listesinde kayıtlı olan kişilere hızlı para gönderimi sağlanabilecek. Kullanıcılara grup ödemeleri sayesinde hızlı ve otomatik para gönderimi sağlanabilecek.

Dünya ve Türkiye’de yazılım teknolojileri giderek büyüyor ve gelişiyor. Bu değişim internet kullanıcılarının yaşamlarını daha hızlı hale getirirken güvenlik gibi konforu da artırdığından dolayı daha fazla kullanım kolaylığı sağlıyor. Giderek nakit paraya olan ihtiyacın azalmış olması insanların para gönderimi esnasında da kar elde etmelerine imkan tanımış oluyor.

Daha fazla teknolojik bilgiler alabilmek için https://gunceltekno.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.