Mobil

Fotoğrafı Canlandırma Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Fotoğrafı Canlandırma Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Geçmişten kalan bir anı olarak elimizde sadece resim bulunur. O resimdekilerin bazılarının kaybı bizlere hüzün vermiştir. Ve bazen bir saniye de olsa görmek isteriz. Dijitalin en büyük devrimlerini yaşadığımız şu günlerde eski resimlerinize hareketlilik katarak bir video yapabilirsiniz. Eski fotoğrafı canlandırma programı uygulamasını telefonunuza indirip hemen kullanabilirsiniz.

Eski fotoğrafı canlandırma uygulaması, resimdeki yüze canlandırma ve hareketlilik kazandıran bir uygulamadır. MyHeritage İsrail tarafından geliştirilmiştir. Hayatta olmayan sevdiği ve özlediği kişilerin bir anlık hareketli halini görmek kimileri için mutluluk verici, kimileri içinse ürkütücü olabilir. MyHeritage uygulaması deepfake teknolojisi aracılığı ile hayatta olmayan kişiler için canlıymış hissi vermektedir. Peki bu uygulama nasıl kullanılır? Sizler için hazırladığımız yazıyı gelin beraber inceleyelim;

Eski Fotografi Canlandirma Uygulamasi Nasil Kullanilir 3
Fotoğrafı Canlandırma Uygulaması Nasıl Kullanılır

Sosyal platformlarda en son kullanılan uygulamalardan biridir. Göz, ağız, kaş mimikleri ile fotoğraftaki kişi hareket ediyormuş gibi durmaktadır. Uygulama bir yapay zeka sayesinde video canlandırma özelliği ile eski fotoğrafları hareketli hale getirmektedir. Uygulama Türkiye’ye girdiği andan itibaren çok büyük bir ilgi görmüştür. 25 Şubat’ta Türkiye’ye girmiş, girdiği tarihin ilk 48 saatinde tam bir milyondan daha fazla resme uygulama yapılmıştır. Yüksek çözünürlüğü sayesinde siyah-beyaz fotoğraflar renklendirilmiş ve soluk renkler yeniden canlandırılmıştır. Bu özelliği ile daha çok beğenilmiş ve ilgi görmüştür.

Tüm akıllı telefonlarda Android veya iOS modeli telefonlarında programı indirebilirsiniz. Bu uygulamadan yararlanmak isterseniz MyHeritage’da bir hesap açabilirsiniz. Ücretsiz olan bu uygulama fotoğraf yüklendikten sonra otomatik olarak sizi yönlendirmektedir.

Myheritag fotoğraf canlandırma nasıl kullanılır ve ücretli midir bunlar hakkında da sizlere bilgi verelim.

Eski Fotoğraf Canlandırma Nasıl Yapılır?

Eski Fotografi Canlandirma Uygulamasi Nasil Kullanilir 4
Fotoğrafı Canlandırma Uygulaması Nasıl Kullanılır

MyHeritage tarafından önceden kaydedilmiş sürücü video hazır hale getiriliyor. Bu videolar, gerçek insan yüzlerinden ve hareketlerinden yönlendirilerek yapılmaktadır. Bir resimde birden fazla işlem yapılmaktadır. Fotoğrafa canlandırma nasıl yapılır sorusuna; belirlenen bir fotoğraf için en uygun işlem sürücüsü seçiliyor ve resme yüz mimikleri ekleniyor şeklinde cevap verebiliriz. Bu belirlenen animasyonlar veya video eklemeleri 1-2 dakika arasında değişmektedir. Gülümseme, göz kırpma ve hareket ettirme animasyon videosu hazır hale getiriliyor.

Bu yeni geliştirilen uygulama sayesinde hayatta olmayan kişilerin fotoğraflarında göz, kaş ve ağız mimikleri hareketlendiriliyor. Eski fotoğraf canlandırma uygulaması sayesinde sanki kişilere gerçekten yaşıyormuş, hayattaymış hissi verilmektedir. Bu uygulama ücretsizdir. Bu ücretsiz kısmı bir şarta bağlı olmaktadır. Üyelik şartını kabul ettiğinizde hizmetten ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Üyelikte tamamen ücretsiz. Üye olmadan belirli sayıdaki fotoğrafı hareketli hale getirebilirsiniz. Bu belirlenen sayı 5 ila 15 resmi anında kullanmanız için geçerlidir. Aksi takdirde belirlenen sayıların üzerinde resim yükleyerek hareketlilik talep ettiğinizde üye olma koşulu sunmaktadır.

İsrailli şirket ses özelliğini getirmek istememiştir. Olası kötü kullanımlar bakımından önlem almak istemiş, bu özelliği uygulamasına yüklememiştir. Resimleri hareketli hale getiren MyHeritage hizmeti, iOS işletim sisteminde bir benzerini Live Resim formatında görülmektedir. Buradaki fark herhangi bir fotoğrafı hareket ettirebilme özelliğinin olmasıdır. MyHeritage uygulama sayfasına giriş yaptığınızda direkt olarak sizi fotoğraf yükle butonu karşılar. Butona tıklayıp bir resim seçiyorsunuz. Yüz mimikleri olacağı için yüz portresi gerekir. Fotoğrafı yükledikten sonra canlandırmak istediğiniz yüzü seçiyorsunuz. Ardından üyelik isteniyor. Fotoğraf yükleme işlemi 2-3 dakika sürmektedir.

Uygulamada fotoğraflar üçüncü kişilerce paylaşılmamaktadır. Gizlilik nedeniyle kayıt yapıldıktan sonra da yüklenen fotoğraflar otomatik olarak silinir. Uygulamada dil seçeneği sıkıntısı yoktur. Kullanılan diller arasında Türkçe dil seçeneği de vardır. Resimleri videoya çevirmek için üye olmanız gerekiyor. İsterseniz web sitesinden veya mobil uygulamalarından indirerek resimlerinizi yükleyebilirsiniz.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.