Mobil

En Tehlikeli Mesajlaşma Uygulamaları Açıklandı!

En Tehlikeli Mesajlaşma Uygulamaları Açıklandı!

Google, güvenliği arttırmak için yeni önlemler almaya devam ediyor. Mevcut uygulamaların yanı sıra Google Play Store‘ye yeni yüklenecek uygulamalara özel ek güvenlik önlemleri de getiriyor.

Kaspersky şirketi, Android cihazlarda en tehlikeli mesajlaşma uygulamaları adı altında bir rapor yayımladı. Aralık 2020 ile Mayıs 2021 arasını kapsayan bu raporlar, en tehlikeli mesajlaşma uygulamaları listesinin zirvesinde WhatsApp, veri sızıntılarının yüzde 89,6‘ına hedef oluyor. İkinci sırada ise yüzde 5,6 ile Telegram, üçüncü sırada da yüzde 4,7 ile Viber yer alıyor.

Rapor verilerine göre; güvenli mesaj özelliğine sahip Kaspersky ve Android’in Internet Security sürümüne sahip cihazlardan oluştu. Öte yandan çalışma esnasında Kaspersky, 91.242 saldırı vakası tespit etti.

En Tehlikeli Mesajlaşma Uygulamaları Açıklandı!
En Tehlikeli Mesajlaşma Uygulamaları Açıklandı!

Bu rapor aynı zamanda listenin en güvenilir uygulaması yüzde 1 saldırı ile Google Hangouts oldu. Rusya, Hindistan, ve Brezilya‘daki kullanıcılar ise saldırılardan en çok mağdur olanlardı.

Kaspersky, ücretsiz mesaj uygulamalarının popüler olduğunu ve dolayısıyla kullanıcıların kişisel bilgileri çalmak ve dolandırıcılık yapmak için gerçekleşen saldırılara karşı tetikte olması gerektiğini belirtti.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.