Mobil

En İyi Müzik Uygulamaları Android

Müzik dinlemek insanların ruh halini iyileştiriyor. Onlarca sanatçının eserlerine ulaşmak ve yeni müzik türleri keşfetmek oldukça kolay. Google Play Store veya App Store’dan kolayca ulaşabileceğimiz müzik uygulamaları sayesinde yeni eserleri keşfedebilirsiniz. Moral motivasyonunuzu yükseltecek yeni sanatçıları keşfedebileceğiniz en iyi müzik uygulamalarını sizler için derledik.

En İyi Müzik Uygulamaları Android

Spotify

Öncelikle herkesin keyifle kullandığını düşündüğüm ve kullanıcılarının müzik zevkine göre yeni sanatçılar keşfettiği Spotify ile başlamak doğru bir seçim olacaktır. Spotify uygulaması, en iyi kullanıcı tasarıma ve en iyi müzik keşif algoritmalarına sahiptir. Bu uygulama beğendiğiniz veya dinlediğiniz sanatçıları analiz edip, sizlere yeni sanatçılar yönlendirerek alternatif eserler oluşturmanızı sağlıyor.

En İyi Müzik Uygulamaları Android
En İyi Müzik Uygulamaları Android

Spotify uygulamasının ücretli ve ücretsiz versiyonları mevcuttur. Ücretsiz kullanımda 3-4 şarkı sonrası reklam çıkıyor ve bu durum oldukça rahatsız edici hale geliyor. 30 günlük deneme süresi ile ücretli paketleri keşfedebilir, reklamsız bir müzik keyfi de yaşayabilirsiniz. Spotify’den müzik dinlerken daha keyifli bir ortam oluşturmak için telefonunuzu bluetooth hoparlörünüze bağlayabilir ve ses kalitesini daha iyi bir seviyeye ulaştırabilirsiniz.

YouTube Müzik

YouTube Müzik’in ara yüzü oldukça iyi tasarlanmış ve severek dinlediğiniz müziklerin klipleriyle birlikte izleme şansına sahipsiniz. YouTube Müzik uygulaması, kendi ara yüzünü özgünleştirmiş ve Spotify’ın tasarımını kopyalamaya çalışmıyor. Müzik dinlerken uygulama içinde dikey bir pencerede açılan şarkı sözleri de oldukça kullanışlı bir hale getiriyor. Ayrıca bu durum yeni şarkılara geçişi daha da pratik hale getiriyor. Klip olmayan eski şarkıları da dinlemek oldukça keyifli.

En İyi Müzik Uygulamaları Android
En İyi Müzik Uygulamaları Android

Shazam

Dışarıda keyifli bir yürüyüş yaparken harika bir şarkı duydunuz ve o şarkının kimin söylediğini hiç merak etmediniz mi? Müzik dinletme uygulamaları, kulak misafiri olduğunuz herhangi bir melodinin hangi sanatçıya ait olduğunu öğrenmek “Bu hangi şarkıydı” sorusuna yanıt olabilir. Bu tür uygulamalar, milyonlarca şarkının veri tabanlarını taramak ve belirli bir müzik parçasını tanımlamak için buluta erişmeden önce iPhone veya Android cihazdaki mikrofona dokunarak çalışmaktadır.

En İyi Müzik Uygulamaları Android
En İyi Müzik Uygulamaları Android

Shazam uygulaması, hem arka planda dinlediği bir şarkıyı otomatik olarak tanımlayan otomatik mod hem de manuel olarak dinlettiğiniz mod ile müziğinizi tanımlama konusunda en iyi uygulamadır. Shazam, bir şarkının ismini ve kime ait olduğunu bulduğunda, şarkı ve sanatçıdan ziyade şarkı sözleri, bir ön izleme ve şarkıyı Spotify çalma listelerinize ekleme seçeneği hakkında bilgileri de görüntülemenize kolaylık sağlamaktadır.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.