Kripto Para

En İyi 10 Coin Hangileridir?

Bu makalemizde en çok merak edilen ”En İyi 10 Coin Hangileridir?” , ”En İyi 10 Coin Hangisidir?” alanlarından bahsedelim. Gelin şimdi ”En İyi 10 Coin Hangileridir?” adlı makalemizi beraber inceleyelim;

En İyi 10 Coin Hangileridir?

Bitcoin (BTC) – Burada sürpriz yok, Bitcoin oyunun zirvesinde ve bir ödeme yönteminin olabileceği kadar geniş çapta kabul görüyor. Buna nasıl yatırım yapabileceğinizi öğrenmek için şu andan daha iyi bir zaman olamaz. Bu kadar küçük bir projenin nasıl patlayıp katlanarak büyüdüğünü görmek çılgıncaydı.

Litecoin (LTC) – LTC, aslında farklı bir isim altında bitcoin’dir. Aynı blok zinciri üzerinde çalışır, ancak yazılımında bazı önemli değişiklikler vardır, bu da daha hızlı işlem süreleri ve Scrypt adlı farklı bir madencilik algoritması sağlar.

Ethereum (ETH) – Ethereum, bitcoin’e benzer ancak daha fazla veri depolayabilen ve daha fazla işlem gerçekleştirebilen farklı bir blok zinciri üzerine kuruludur. Aralık 2017 itibariyle, madeni para başına fiyat 8 dolardan 14 dolara yükseldi.

Zcash (ZEC) – Zcash, güçlü gizlilik korumaları sağlayan, merkezi olmayan ve açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Bitcoin’e benzer şekilde, Zcash’in toplam 21 milyon jetonluk sabit bir arzı vardır.

 

En İyi 10 Coin Hangileridir ?
En İyi 10 Coin Hangileridir ?

Ripple (XRP) – Ripple, aynı blok zincirinde ancak farklı yazılımlarla çalışan başka bir para birimidir. Bitcoin veya Litecoin’den daha hızlı işlemlere ve daha düşük bir transfer ücretine izin verir, ancak blok zinciri sistemine dayanmadığı için diğer kripto para birimleri kadar güvenli olmayabilir.

Dash (DASH) – Dash, masternode ağı ve yerleşik bir özel gönderme işlevi olan Darksend gibi teknolojiler geliştiren kendi kendini finanse eden geliştirme ekibine sahip, merkezi olmayan, kendi kendini yöneten bir madeni paradır.

Monero (XMR) – Monero, işlemleri gizlemek için halka imzaları ve gizli adresler kullanan bir kripto para birimidir ve işlemlerin nereden kaynaklandığını veya kimin aldığını takip etmeyi son derece zorlaştırır.

Bitcoin Cash (BCH) – Bitcoin Cash, işlem hızlarını iyileştirmek ve blok başına işlenebilecek işlem sayısını artırmak için geliştirilmiş bir Bitcoin hard fork’udur. Bu, Bitcoin’e çok benzer olduğu, ancak öncekinden birkaç önemli değişikliği olduğu anlamına gelir.

Ethereum Classic (ETC) – Kötü şöhretli DAO hackinden sadece birkaç gün sonra, Ethereum’un blok zinciri, Ethereum ve Ethereum Classic zincirlerine bölündü. Sert çatal, çekirdek Ethereum ekibiyle bölünmeyle sonuçlanan bir dizi anlaşmazlıktan kaynaklandı.

NEM (XEM) – İş Kanıtı algoritmasının yerine NEM’de bir Önem Kanıtı algoritması uygulandı. Aynı zamanda dünya çapında çok sayıda banka ve finans kurumu tarafından kullanılan eksiksiz bir eşler arası ödeme sistemidir.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.