Kripto Para

DragonChain Nedir? (DRGN)

Dijital para dünyasında yer alan DragonChain nedir? Sorusu, bu dünyaya adım atan birçok kullanıcı tarafından cevap aranan sorulardan biridir. bilindiği üzere kripto paraların atası olan Bitcoin sonrasında, piyasaya farklı birçok kripto para birimi çıkmıştır.

Kripto para birimlerinin bir kısmı şirketler tarafından doğrudan oluşturulurken, kripto dünyasına önemli yatırımlar yapan bazı şirketler ise farklı coin şirketleri ile işbirliği yapmaktadır. DRGN’da bu şekilde ortaya çıkmış birimlerden biridir.

DragonChain Nedir?

2014 yılından beri kripto piyasasında olan açık kaynak kodlu olarak sektörde bulunan blokzincir projelerinden biridir diyerek, Dragon nedir veya DRGN nedir, gibi soruları basit şekilde cevaplandırabiliriz.

Coin Disney Private Blockchain Foundation adlı blokzincir şirketlerinden biri tarafından geliştirilmiştir. Blokzincir Disney Private Blockchain Foundation tarafından geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir yazılım olsa da, günümüzde NPO adlı bir kuruluş tarafından yönetilmektedir.

DRGN’un Amacı Ne?

Blokzincirin temel amacı, iş dünyasındaki kripto çalışmalarına yöneliktir. Dünya genelinde faaliyet gösteren büyük şirketler başta olmak üzere, büyük ve orta ölçekli şirketlerin işlerine blokzincirin entegre edilmesi amacıyla yardımcı olunması için kurulmuştur.

Henüz DragonChain şirketler üzerindeki bu amacına tam ulaşabilmiş değildir. Ancak gerçek manada bu amaca ulaşılması halinde, farklı alışverişlerde ve üretimden ihracat ve ithalata kadar geçen süreçte kripto paraların kullanımı daha yaygın olabilecektir.

Kripto güvencesinin ve ödeme sistemlerinin şirketlere tam olarak entegre olması, tüm dünyada artan bir ticaret hacminin ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Bu açıdan bakıldığında DragonChain diğer kripto unsurlarına göre daha önemli bir misyon üstlenmiştir diyebiliriz.

DRGN geliştirici azlığı sebebiyle yeni geliştiricileri bünyesine katmak için de farklı atılımlar yapma peşine gidiyor. DRGN tarafından geliştirilen platformların bir başka amacının ise, geliştiricilerin kendi aralarında daha hızlı iletişim kurmalarını sağlamak olarak biliniyor. Bunun için DragonFund İnkübatörü adında farklı bir sistem geliştirmeleri, geliştiriciler arasındaki iletişimin kuvvetli olmasına verilen önemi gösteriyor.

DragonChain Nedir

DRGN İşletmelerin Blokzincir Entegrasyonunu Gerçekleştirebilir mi?

Öncelikle amaca bakmak gerekiyor. Bu amaç kripto paralar varlığını korudukça sadece DRGN tarafından diğer, diğer blokzincir teknolojileri tarafından da hedeflenen şeylerin başında geliyor.

Ancak DragonChain’in temel amacının bu olması nedeniyle, entegrasyonun tam olarak sağlanmasında DRGN’un katkıları şüphesiz ki daha fazla olacağa benziyor.

DragonChain nedir? Konusu hakkında sormak veya paylaşmak istediklerinizi, yorumlarda bize iletebilirsiniz.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.