Teknoloji Haberleri

Discord beklenen özelliği yayınladı!

Discord beklenen özelliği yayınladı!

Son dönemlerde Discord kendini aştı ve küçük arkadaş gruplarını buluşturmak yerine topluluklar oluşturuyor. Artık bir sosyal medya uygulaması haline bürünen platforma bir süredir beklenen özellik nihayet geldi.

Discord “başlık” özelliğini duyurdu

Geçen yıl Discord’a mesaj yanıtlama özelliği eklenmişti. Özellikle büyük Discord odalarında mesajlar birbirini takip edemediği ve yoğun kullanıcı olduğu için bir kullanıcıya yanıt vermekte bu özellik haliyle faydalı olmuştu. Şimdi ise bu özelliğide bir adım öteye taşıyor ve pek çok platforma gelen başlık özelliği Discord’a da geliyor. İngilizce “Thread” olarak da bilinen bu özellik sayesinde bir mesajın altında tartışma başlatarak karmaşayı önleyebiliyorsunuz.

Discord beklenen özelliği yayınladı!
Discord beklenen özelliği yayınladı!

Bu yeni özelliğin yarın güncellenecek sürümde bulunması planlanıyor. Discord uygulamanızı güncel tutmayı kesinlikle unutmayın.

Discord pandemi sürecinde sınırlarını aştı

İlk başlarda gamer oyunculara hitap eden bir sesli görüşme yazılımı olan Discord, zamanla bir platform halini aldı. Özellikle pandemi döneminde çeşitli görüşme ihtiyaçları için bir merkez halini almıştı. Discord’un son güncel sürümünde insanların farklı topluluklara ulaşmasını istediğini belli ediyor. Sadece arkadaşlarımızla konuşmak için kullandığınız bir platform olan Discord, artık arkadaşlarınızı bulacağınız platform halini alıyor.

Discord beklenen özelliği yayınladı!
Discord beklenen özelliği yayınladı!

Epic Games Store’da geçen ay ücretsiz Discord Nitro dağıtması bizler için önemli bir jest olmuştu. TeamSpeak vs Skype hala Discord ile rekabet etse de çeşitli eksikliklerinden dolayı oyuncuların favorisinde olmuyorlar.

 

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.