Kripto Para

David Guetta 14 Milyon Dolarlık Evini Kripto Parayla Satışa Çıkardı

David Guetta 14 Milyon Dolarlık Evini Kripto Parayla Satışa Çıkardı

Kripto para günden güne popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Kripto para teknolojisinin kullanımı yükseldikçe ülkelerin, çeşitli kurum ve kuruluşların dikkatini çekiyor. El Salvador‘un geçtiğimiz günlerde yapıtğı açıklamada Bitcoin‘i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu. Dünyanın en büyük 5. ekonomisine sahip olan Hindistan’dan da kripto paraların ambargosunu ülkede kaldırılabileceği belirtiliyor.

DJ David Guetta, Amerika’da bulunan 14 milyon dolarlık dairesini kripto para karşılığında satışa çıkardı. Ayrıca David Guetta hangi coinleri kabul ettiğini de açıkladı.

Orta Amerika ülkesi olan El Salvador‘dan sonra Bitcoin’i resmi olarak kabul edecek ikinci ülke belli oldu.

David Guetta dairesi için Bitcoin veya Ethereum istiyor

David Guetta, Amerika Birleşik Devletleri´nin Florida eyaletine bağlı Miami’de bulunan lüks dairesini 2018 yılında milyarder Richard LeFrak’tan 9,5 milyon dolara satın almıştı. Bölgesinde 40 katlı lüks bir otel kompleksi Setai Hotel’in bir parçası olan evin üç adet banyosu, üç adet yatak odası, yüzme havuzları ve bahçesi bulunuyor.

Dairenin değeri 14.000.000$ olarak belirten David Guetta, satın alma işlemleri için Ethereum veya Bitcoin kripto paralarını kabul ediyor. Çoğunlukla ünlülere hitap eden bir gayrimenkul yatırım şirketi olan Freud Group’un ev sahipliği yaptığı satış sürecinde ilgilenilenlerin ön gösterim hakkına da sahip olacağını açıkladı.

Bu olay David Guetta’nın kripto para dünyasındaki ilk adımı değil. Geçtiğimiz Eylül ayında ise merkezi belli olmayan sanal gerçeklik platformu VR konserler ile Sensorium Galaxy konusunda bir ortaklık imzalamıştı. Öte yandan Miami bölgeside kripto paraların geçerli olduğu bölgelerden biri olma yolunda ilerliyor. Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka’ya da ev sahipliği yapan Arte Surfside daireleri geçen aydan itibaren Bitcoin ve Ethereum gibi birden fazla kripto parayı kabul edeceğini duyurmuştu.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.