Kripto Para

Coin Borsada Listelenmeden Önce Nasıl Alınır?

Coin Borsada Listelenmeden Önce Nasıl Alınır ? Coinlerin listelenmesi resmi olarak satışa çıkarılmadan önce ön satış işlemine sunulması olarak adlandırılmaktadır. Piyasaya çıkan coinler belirli platformlarda ön satışa sunulur. Ön satış sadece belirlenmiş olan kripto para borsaları üzerinden yapılmaktadır. Ön satış işlemlerinde belirli miktarlarda coin satışa sunulmaktadır. Borsalar genelde gelecek görmüş oldukları coinleri listelemeye almaktadır. Bu coinler için hemen hemen aynı politikalar izlenmektedir. En iyi yöntem ise araştırma yaparak bu durumun içerisine katılmak olacaktır. Örnek olarak dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’da ilk olarak listelenecek coinler hakkında açıklama yapılıyor. Üzerinden dört beş saat geçtikten sonra ise borsa bu coinleri satışa açıyor. Bu hemen hemen her borsa tarafından yapılan bir taktik. Bu durum insanları beklemesini ve beklentilerini arttırıyor. Böylece coinde de fiyat yükselmesi garantilenmiş oluyor. Ama bu konu garanti değil bazı listelenmiş olan coinler çok fazla yükselirken bazıları da deyim yerinde ise yere çakılıyor. Riskli bir sistem olan listelemede oldukça dikkat etmek lazım.

Coin Borsada Listelenmeden Önce Nasıl Alınır ?
Coin Borsada Listelenmeden Önce Nasıl Alınır ?

Pancake Swap Nedir? Nasıl Kullanılır?

Coin listelemesi yapan borsalar arasında en büyük örneklerden biri Pancake Swap olmaktadır. Pancake Swap Binance üzerinde çalışan bir borsa olmaktadır. Binance üzerinde çalışan borsalar arasında en iyilerinden biri Pancake Swap’tır. Yeni bir borsa olması ise yatırımcıların kafasında soru işareti yaratıyor. Bu nedenle listeleme durumlarında da yatırımcılar emin olmadan çok fazla girişim yapmak istemiyor. Listeleme işlemlerinde riskli grupta bulunmasının en büyük sebebi de bu olarak gösterilmektedir. Pancake Swap’ın kendine ait olan coin de bulunmaktadır. Bu coine ise CAKE adı verilir. CAKE daha çok üretim yapma, staking ya da yönetim işlemleri için kullanılmaktadır. Pancake Swap üzerinden alım yapmak için ilk olarak hesap açmak gerekir. Ardından ise hesaba para yüklenmelidir. Bu adımların güvenilir bir şekilde tamamlanması ile listelenmemiş ve diğer coinler rahatlıkla alınabilmektedir.

Coin Borsada Listelenmeden Önce Nasıl Alınır ?
Coin Borsada Listelenmeden Önce Nasıl Alınır ?

Pancake Swap içerisinde CAKE coin oldukça popüler. En temel görevi ise takaslarda kullanılmasıdır. Bu coin üzerinden para kazanmak için ise işlem çiftlerine likidite sağlamak da mümkün olmaktadır. CAKE coin için günlük artış oranı ise oldukça yüksektir. Coin günlük olarak 660.000 civarında artış gösteriyor. Bu Coinlerin yarısı stake yapan kişilere sistem tarafından dağıtılmaktadır. CAKE token sahipleri her stake ettiklerinde bir diğer kripto para birimi olan Syrup tokeni de kazanmaktadır. Syrup token ile staking işlemi yaparak başka coinler de elde edilebilmektedir. Ancak Pancake swap üzerinde yapılan son değişimler ile Syrup token kullanımdan kaldırıldı. İşlemin Cake token üzerinden yapılması mümkün olmaktadır. Cake token sistemde bulunan birçok cüzdanda da saklanabilmektedir.

Icodropz Nedir?

ICO kripto para dünyasında oldukça sık olarak kullanılan bir işlemdir. Türkçe açıklaması ise kripto para arzıdır. ICO durumundan yararlanabilmek için birçok şart bulunmaktadır. Bunlar da satın almak için ön satışa katılan kişilere sistemler aracılığı ile açıklanmaktadır. Gelecek vaat eden coinler belirlenerek ICO ile satışa çıkarılır. Whitepaper adı verilen belge ile yatırımcılara proje hakkında bilmeleri gereken her şey açıklanmaktadır. Bu açıklamalar sitede, sosyal medya ya da katılanların e-postaları ile yapılmaktadır. Bazı durumlarda her kullanıcının alabileceği miktar sınırlandırılmaktadır. Bu da daha fazla yatırımcıya ulaşmak ve büyük bir proje gerçekleştirilmesi için yapılan adımdır.

Coin Borsada Listelenmeden Önce Nasıl Alınır ?
Coin Borsada Listelenmeden Önce Nasıl Alınır ?

Genel olarak ICO yapılırken satışlar belli bir saat aralığına sahiptir. Ön satışta coine sahip olmak isteyen kişilerin bu saat aralıklarında sistemde hazır bir şekilde beklemeleri gerekir. ICO ile yapılan ilk coin arzı Ripple’dır. Bu işlem 2013 yılında yapılmıştır. Birçok kripto para başarısını ICO olarak yapılan satışlara borçludur. Bu durum temelde bir reklamcılık kampanyası olarak da adlandırılabilir. Coinlerin tüm dünyaya duyurulması ve yatırımcılara ortam oluşturulması mümkün olmaktadır. Kripto para borsasında yer alan birçok coin bu yol ile büyük değerler kazanmış ve hem üreticilerini hem de yatırımcıların memnun etmiştir. Günümüzde de hala ICO şeklinde tanıtılan birçok alt coin bulunmaktadır.

Coin Borsada Listelenmeden Önce Nasıl Alınır ?

Coin Borsada Listelenmeden Önce Nasıl Alınır ? Icodropz ile listelenmemiş coinleri alabilmek için ilk olarak istenen coinin internet sitesine girilmesi gerekir. Coin alım işlemi için mutlaka siteye üyelik oluşturulması gerekir. Bazı ön satış işlemlerinde coin sahipleri ön koşullar koyabilmektedir. Bu durumlar genellikle Instagram paylaşımı, Facebook reklamı ya da Twitter hesapları üzerinden yapılabilmektedir. ICO aslında coinlerin teklif edilmesi olarak da açıklanabilmektedir. Bu durumlarda yatırımcılar hisse alıyor gibi de nitelendirilebilmektedir. Coinin değeri arttıkça yatırımcıların aldığı para da artmaktadır. Her gün yepyeni coinler piyasaya çıktığı için Icodropz yöntemi ile de birçok coin listelenmek için seçiliyor.

  • Listelenmemiş coin almak için temel adım siteyi seçerek kaydolmaktır. Kayıt istemeyen siteler genelde güvensiz işlem yapmaktadır. Bu nedenle mutlaka bir araştırma yapılması da gerekmektedir.
  • ICO üzerinde satın alım yapabilmek için mutlaka yatırımcıların Ethereum ya da Bitcoini olması gerekir. Listelenmemiş bir coinden önce bunların alınması gerekir. Her ön satış için minimum miktar farklı olmaktadır.
  • Dijital cüzdan içerisinde bulunan coinler ile ICO token satın alınmalıdır.
  • ICO token alınmasının ardından da bu miktarın ön satış adresine yollanması gerekir. Genellikle sitelerde bu satış işlemleri için bir örnek anlatım bulunmaktadır.
  • Projenin beklenen ilgiyi almasının ardından da listelenme aşaması gelmektedir.
Coin Borsada Listelenmeden Önce Nasıl Alınır ?
Coin Borsada Listelenmeden Önce Nasıl Alınır ?

Nelere Dikkat Edilmeli?

Bazı siteler sadece yatırımcıların paralarını almak ve onları kandırmak adına çalışır. Bu durumda da mutlaka ön satış işlemlerinden önce iyi bir araştırma yapılmalıdır. Ön satışın gerçekleşeceği adresi kontrol etmek önemlidir. Yorumları okumak da yatırımcılar için en iyi güvenlik yöntemlerindendir. Ön satıştaki cüzdan adresinin de mutlaka doğru olması gerekir. Aksi halde sadece paranız gitmiş olacaktır. Bir konu da tokenleri uzun süre borsa cüzdanında tutmamaktır. Mutlaka kendinize ayrı bir cüzdan oluşturarak oraya aktarım yapmalısınız. Cüzdan oluşturulmasını önemi ise coin üzerinden para kazanıldığında anlaşılacaktır. Bazı durumlarda kripto para borsalarına saldırılar yapılabilmektedir. Böyle zamanlarda ise kazançları güvenli bir cüzdanda tutmak en iyisidir. Sanal cüzdanlar da burada devreye girmektedir. Teknoloji ve kripto para işlemlerinin birleşmesi ile çok farklı fırsatlara sahip cüzdanlar bulunur. Farklı coin ve token türlerine göre cüzdanlar bulunmaktadır.

 

Kripto para üzerinde olan gelişmeleri takip etmek para kazanılmasında da mutlaka önemli olur. Her coin için farklı dalgalanmalar vardır. İniş ve yükseliş noktalarını takip ederek para kazanmak kolaylaşır. Bir diğer yöntem de grafikleri okumaktır. Grafik okumak coinin kimliği hakkında bilgi verecektir. Bazı durumlar farklı davranışlar yaşanmasına sebep olur. Bu her coin ve token için normaldir. Sistemi tanımak da böyle zamanlarda kolaylık sağlar. Araştırma yapmak her zaman için kurtarıcı olacaktır. Başka yatırımcılara danışmak ve kripto para borsasını takip etmek kazancı etkiler. Sosyal bir dünya içerisinde olunması nedeni ile saniyeler içerisinde para değerlerine de oynama olur. Kripto paralar sektörde önemli olan kişilerin bir cümlesinden de etkilenmektedir. Böyle durumlar için mutlaka dikkatli ve hazırlıklı olması gerekmektedir. Kazanç sağlanması da bu durumlara bağlıdır.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.