Mobil

Clubhouse Nedir?

Clubhouse Nedir?

Clubhouse Amerika Birleşik Devleti‘nde geliştirilen ve kullanıcıların birbirleriyle sesli sohbet edebildiği yeni sosyal medya platformudur. Clubhouse Türkiye‘de büyük ilgi görmeye başladı. Hızlı bir çıkış yaparak global çapta da duyulduğunu söyleyebiliriz çünkü kısa bir sürede yaklaşık piyasa değeri 4 milyar dolara ulaştı. Ayrıca haftalık aktif kullanıcı sayısı da 5 milyon. Tabi bu durum şimdilik.

Clubhouse Nedir ?

Clubhouse bir sosyal medya platformu olarak gündeme gelse de aslında alışkın olduklarımızdan epey farklı çünkü sadece sesli iletişim ile etkileşimde olabiliyorsunuz. İlgi alanlarınıza göre oluşturulmuş odalar girebilirsiniz. Ayrıca müzik, sinema, kültür, teknoloji ve güzellik gibi konuların konuşulduğu pek çok sohbet odaları da mevcuttur.

Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır?

Clubhouse Nedir ?

Clubhouse uygulamasını kullanan bir arkadaşınızdan davet bağlantısı almadan maalesef uygulamaya giriş yapamıyorsunuz. Clubhouse’a üye olduktan sonra ilgi alanlarınızı seçerek odalara giriş yapabiliyorsunuz. Sohbet odalarındaki konuşmaları dinleyebilir veya moderatör tarafından izin alarak sizde dahil olabilirsiniz.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.