Teknoloji Haberleri

Çağrı Kaydı İçin Kullanılabilecek En İyi Uygulamalar

Çağrı kaydı için kullanılabilecek en iyi uygulamalar listemizde, telefon konuşmalarınızı kayıt altına alabileceğiniz ve dilediğiniz zaman erişebileceğiniz ücretsiz uygulamalara yer verdik.

Bu tip uygulamaları kullanmak birçok zaman kullanım amacına bağlı olarak işinize yarayabilir. Ancak ses kaydı almanın yasal boyutunu da mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Çağrı Kaydı İçin Kullanılabilecek En İyi Uygulamalar Hangileri?

Telefonda ses kaydı almak için kullanılabilecek en iyi uygulamalar arasında ücretsiz olan ve gelişmiş özellikler sunanlardan bazıları şunlardır;

Çağrı Kaydı İçin Kullanılabilecek En İyi Uygulamalar

Auto Call Recorder

Adından da anlaşılacağı üzere, uygulama sayesinde konuşma kayıtlarının tamamını otomatik olarak kaydedebilirsiniz. Auto Call Recorder sadece cep telefonlarında değil, ayrıca sesli arama özelliği bulunan tabletlerde de kullanılabilmektedir.

Gelen ve giden çağrılarda yapılan konuşmaları kayıt altına alan uygulama, hızlı paylaşım özellikleri de sunmaktadır. Bu sayede ses kayıtlarını hızlıca WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamaları veya e-posta aracılığı ile sorunsuzca paylaşabilirsiniz.

Automatic Call Recorder

Yukarıdaki uygulamayla isim benzerliği olduğu gibi, kullanım özellikleri bakımından da benzerliklere sahiptir.

En temel özelliği çağrı kayıtlarının tutulması olurken, tutulan kayıtları Dropbox veya Google Drive gibi depolama hizmetlerine sorunsuzca gönderebilirsiniz. Bu sayede ilgili ses kaydına ihtiyacınız olduğunda hızlıca erişim sağlayabilirsiniz.

ACR Call Recorder

ACR Call Recorder, hiç şüphesiz çağrı kaydı için kullanılabilecek en iyi uygulamalar arasındaki en popüler yazılımlardan biridir. çağrı kayıtlarını otomatik olarak alırken, konuşma sonrasında kayıt edip etmek istemediğinizi sorarak seçimi size bırakmaktadır.

İleriki günlerde kayıtlarınız arasında istediğiniz gibi düzenlemeler yapabilirsiniz. Kayıtlarınızın isimlerini değiştirebilir veya son kaç kaydın tutulabileceği gibi belirleyici özellikler ile uygulamayı daha kişisel hale getirebilirsiniz.

Telefonda Konuşmaların Ses Kaydını Almak Suç mu?

Türk Ceza Kanunu’nda kişisel verilerin gizliliği ve kişisel hayatın ihlali gibi konuları kapsayan davranışlar açıkça belirtilmiştir. Telefon veya herhangi bir iletişim aracıyla yapılan sesli ve görüntülü konuşmaların kayıt altına alınması suç unsurudur.

Özellikle bu kayıtların başkalarıyla veya umuma açık şekilde paylaşılmış olması, suçun cezai sonucunu artırabilmektedir. Bu sebeple ses kaydı alırken kanunlara uygun hareket etmeli, sebep ne olursa olsun paylaşmaktan kaçınılmalıdır.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.