Kripto Para

Bitcoin’de Büyük Düşüş

Bitcoin’de Büyük Düşüş

Herkes için konuşulan Bitcoin’de büyük düşüş konusu zaman geçtikçe daha da insan için bir merak konusu olmaya başladı. Sanal para olan Bitcoin geçen günlerde sert bir şekilde düşüş meydana getirdi. Hafta için zirvesini 64 bin dolar olarak belirlemişti ama şuan için % 10 gibi bir kayıp meydana getirdiği için herkes için bir merak konusu oldu. Bitcoin’de büyük düşüş çoğu insanın zarar yapmasına sebep oldu. Coinbase halka arz sürecinin ile 64.000 dolar üstüne taşıyan Bitcoin % 10 üstü değerler kaybetti. 52 bin 148 dolar kadar bir gerileme meydana getirdi. Bitcoin’de büyük düşüş nedeniyle çoğu insan için bir merak konusu oldu.

Bu kadar fazla düşüş nedeni nedir anı bir şekilde neden düşüş meydana getirdi bunun gibi birden fazla soruların cevaplarını aramaya başladılar. Biz de bu soruların cevabını içeren bir makale yazmak istedik. Piyasa üzerinde ikinci sıralarda yer alan Ethereum için de büyük bir düşüş söz konusu oldu. Ethereum için % 12 gibi bir düşüş meydana geldi ve değeri 2 bin dolar a kadar indi. Hemen ardından alım yaparak 2 bin 200 dolar seviyesi ile dengeli bir hale geldi. Piyasa değeri için 2. Sırada yer alan Ethereum parası için düşüş bu şekilde izlenildi. Ethereum dışında yani 3. Sırada yer alan Binance Coin için de düşüş meydana geldi. Binance Coin için % 13 gibi bir gerileme meydana geldi. Aslında geçen Cuma günü için TCMB’nin yasağı üzerine bu şekilde bir düşüş söz konusu olabilir. TCMB’nin bu yasağından sonra küresel kripto para hacmi için çok yüksek düşüş meydana getirdi. Bu düşüş ile birlikte yaklaşık olarak 100 milyar dolar gibi bir gerileme meydana getirmişti. Bitcoin’de büyük düşüş bu şekilde ve hala düşüş meydana gelir mi bunlar da merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

Bitcoin için Beklenen Düzeltme Ne Zaman Olacak?

Bitcoin'de Büyük Düşüş
Bitcoin’de Büyük Düşüş

Bitcoin’de büyük düşüş olduğu için bazı sorunlar da Bitcoin için beklenen düzeltme ne zaman gelecek gibi sorular oldu. Bitcoin için düşüş oranları hala devam edecek mi yoksa tekrar yükselişe geçecek mi bunlar da merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Şuan için kesin bir bilgi vermek zor aslında Bitcoin ne yapacak bunu kestirmek bile imkansız belki daha da düşüş meydana getirir belki de ani bir yükseliş ile eski haline geri dönüş yapabilir. Bitcoin için düzeltme ne zaman olacak sorusu için aşağıdaki makaleyi yazdık bu sorunun cevabını aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

Bitcoin'de Büyük Düşüş
Bitcoin’de Büyük Düşüş

Bitcoin için düzeltme bekleyişi aslında uzun zamandır var bu bekleme uzun süredir aynı şekilde devam ediyor. BTC’nin aslında 20 doların üzerine geçmeden bir düzeltme bekleniyordu ancak fiyat çok hızlı bir şekilde yükseldi ve tekrardan yüksek seviyede düşüş meydana geldi. Şuan için Bitcoin’de büyük düşüş meydana geldi ve çoğu alıcısı için yüksek kayıplar söz konusu oldu. Şuan için gelecek olan düzeltme tam olarak belli değil. Bunun araştırması içinde olacağız ve gelişen sonuçları direkt olarak sizinle paylaşmak için de elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

Bitcoin Fiyat Analizi İçin Önemli Seyirler Nelerdir?

Bitcoin'de Büyük Düşüş
Bitcoin’de Büyük Düşüş

Bitcoin’de büyük düşüş yaşandı ve bunun için Bitcoin fiyat analizi için önemli seyirler nelerdir. Bitcoin fiyatı ABD dolarına göre bir şekilde 55 bin dolar ve 54 bin 500 dolar destek seviyesini elinde tutmaya devam ediyor. Ani bir düşüş daha mı olur yoksa yükseliş mi meydana gelir bunu şuan için belirlemek imkansız. 57 bin 500 dolar direnç üstü net olarak bir kırılma meydana gelse parite güçlü bir arayışa başlayabilir. Bitcoin’de büyük düşüş nedeni tam belli olmasa da yukarıda verilen nedenler yüzünden olduğu söyleniliyor.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.