Kripto Para

Bitcoin Madenciliği Yapan Araba Tanıtıldı! Hedef 2023!

Bitcoin Madenciliği Yapan Araba Tanıtıldı

Kanadalı elektrikli araba üreticisi Daymak’ın, 2023 yılında piyasaya süreceği elektrikli arabanın şarj olduğu veya park edildiği sırada Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGEmadenciliği yapabileceğini açıkladı.

Daymak Şirketinin salı günü yaptığı açıklamada “Spiritus” elektrikli araç, 2023 yılında satışa çıkartacağını duyurdu. Spiritus fiyat performans açısından sektörün önde gelen GPU sistemlerinden birini içermektedir. Spiritus’un madencilik donanımı hakkında ise pek detay verilmedi.

Yapılan açıklamada “Daymak Spiritus, aracı madencilik donanımına ve kolay kullanıcı arayüzüne sahip kripto para teknolojisi ile donatılmış ilk araba özelliğini korumaktadır.” diye belirtildi.

Bitcoin Madenciliği Yapan Araba Tanıtıldı! Hedef 2023!
Bitcoin Madenciliği Yapan Araba Tanıtıldı! Hedef 2023!

Tüm Spiritus araçlarının, Daymak Nebula madencilik donanımına, Nebula Wallet ve güneş enerjisiyle şarj imkanı sağlayacaktır. Kanadalı elektrikli araba üreticisi Daymak, diğer araçların aksine Spiritus’un değer kaybeden bir varlık olmayacağını beyan etti.

“Araçların bir çoğu garajda dururken değer kaybediyor, fakat Spiritus park halindeyken bile madencilik yaparak para kazanmanıza yardımcı olacaktır.”

Tüm teknolojik gelişmelere rağmen, bir araca sığacak küçük ölçekli donanım ile bazı kripto paraların madenciliğini yapmak ekonomik (en azından kârlı) olmayabilir.

Documenting Bitcoin‘in twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, araca yenilenebilir enerji ile kripto para madenciliğinin donanımını eklemek “anlamsız, fakat etkileyici bir girişim” olduğunu söyledi.

Bitcoin Madenciliği Yapan Araba Tanıtıldı! Hedef 2023!
Bitcoin Madenciliği Yapan Araba Tanıtıldı! Hedef 2023!

Nebula kripto cüzdan uygulamasının staking hizmetlerinde de kullanılabileceği ve Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) gibi birçok kripto parayı desteklediğini açıkladı.

Spiritus için ön siparişleri başlatan Daymak; Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul etmektedir.

“Lüks” modeli 19.995$ olan Spiritus’un en üst modeli ise 149.000$‘dan alıcı bulmaktadır.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.