Kripto Para

Bitcoin Cash Nedir ?

Eğer; ” Bitcoin Cash Nedir ? ”, ” BCH Nedir ? ” ,” BCH Coin Nedir ? ” , ” Bitcoin Cash ” gibi sorularınızın cevabını merak ediyorsanız; şimdi tüm detaylarıyla birlikte ” Bitcoin Cash Nedir ? ” özelliklerini inceleyelim:

Bitcoin Cash Nedir ?

Bitcoin Cash, 2017 yılında Bitcoin blok zincirini bölerek oluşturulan bir kripto para birimidir. Yeni madeni para, aynı sürede daha fazla işlemin işlenmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Hard Fork, daha önce önemli bir sorun olmadan çalışan orijinal Bitcoin blok zincirini bozduğu için tartışmalıydı. Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold adlı alternatif bir sistem, borsalarda birbirlerine karşı veya Fiat para birimleri ile işlem görürken bir arada var olacak.

Bitcoin Cash Nedir ?

Bitcoin Cash, yatırımcıların düşük işlem ücretleri ve hızlı onaylarla dünyanın her yerinden anında ödeme yapmalarını sağlar. İşlemler ayrıca onay için yalnızca altı saniye ile Bitcoin ağındakinden çok daha hızlıdır. Yine de bazı Bitcoin destekçileri, bölünmenin kötü bir fikir olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin Cash Nakit Özellikleri

Piyasaya sürülmesinden bu yana, Bitcoin Cash piyasası hızla büyüyor. Blok zincirinde çok sayıda aktif adrese ve yüksek günlük işlem hacmine sahiptir. Madeni para, Bithumb, Bitfinex ve Coinbase dahil olmak üzere onu destekleyen çok sayıda borsada Fiat para birimleri veya diğer kripto para birimleri karşılığında satın alınabilir.

Bitcoin Cash blok zinciri herkese açıktır. Herkes yazılımı kullanabilir, yeni özellikler ekleyebilir ve bu kripto para biriminin kod tabanını iyileştirebilir. Blok zinciri ayrıca, işlemlerin farklı ağlar arasında tekrarlanmamasını sağlayan tekrar korumasına sahiptir. Bitcoin Cash kullanıcıları, tek bir tarafın bu fonlara erişimi olmadığı için tüm fonlarının güvende olduğundan da emin olabilirler.

Bitcoin Cash Nedir ?
Bitcoin Cash Nedir ?

Bitcoin Cash, ağın zaman içinde merkezi olmayan kalmasını sağlamak için her işlem için küçük bir ücret gerektirir. Ücretler, işlemin boyutuna bağlı olarak değişir ve ayrıca diğer blok zincirlerinden önemli ölçüde daha düşüktür.

Bitcoin Cash, blok boyutunu sekiz megabayta çıkararak işlemleri doğrulamak için gereken süreyi azaltır. Bu kripto para birimi tarafından desteklenen ilk blok zinciri, saniyede 2,5 ila yedi işlem gerçekleştirebilen bir megabaytlık bir blok boyutuna sahipti. Bu, rakip sistemlerden zaten daha iyi olmasına rağmen, ticaret için daha fazla kullanılmaya başlayan popüler bir kripto para birimi için yeterince hızlı değildi. Bitcoin Cash, orijinal Bitcoin blok zincirinin Hard Fork‘unun bir sonucu olarak yaratıldı. Bu, çatallanma sırasında Bitcoin tutan herkesin eşit miktarda Bitcoin Cash jetonlarına erişimi olduğu anlamına gelir.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.