Mobil

Bip Ana Menüsünü Sadeleştirdi

Bip Ana Menüsünü Sadeleştirdi günden güne gelişen teknoloji ile kendisini yenileyen ve hizmet alanını geliştiren bir sosyal erişim ağı olan Bip her geçen gün daha da yenileniyor. İşte insanlar bu yeniliklerden biri için erişilebilirlik nedir sorusuna cevap arıyor. Bip’in erişilebilirlik seviyesi son dönemde artırıldı. Zamanla daha da kullanışlı olmak için yenilikler Bip’te siz değerli kullanıcılarını bekliyor.

Bip Ana Menüsünü Sadeleştirdi

Türkiye’nin iletişim platformu Bip’in arayüzünü kullanıcıların daha rahat kullanabilmesi için iyileştirdi. Yeni arayüzü sayesinde daha sade kullanışlı bir görünüme sahip olan ve görme engelli kullanıcıları için kolay çözümler sunan Bip uygulaması, artık daha kapsayıcı bir kullanım imkanını siz değerli kullanıcılarına sunuyor.

Bip’in ana menüsü sadeleşti ve erişilebilirlik seviyesi artırıldı. Bip uygulamasında yer alan “Keşfet” menüsü, ana sayfadan “Daha Fazla” menüsüne taşındı. Ayrıca ana menü kullanımı tercihe göre değiştirilebilir hale getirildi. Böylece daha kolay bir Bip deneyimine ulaşan kullanıcılar, “Kişiselleştir” butonu ile Keşfet’i ve tercih ettikleri diğer özellikleri ana menüye taşıyabilir. Böylece kendi isteklerine göre daha kullanışlı bir platform oluşturmuş oluyor. Erişilebilirlik ayarlarını sıfırlama yoluna gidilerek yeni gelişmelere şahit olmak mümkündür.

Bip’ten Toplum İçin Duyarlı Yenilikler

Bip Ana Menüsünü Sadeleştirdi
Bip Ana Menüsünü Sadeleştirdi

Aynı zamanda görme engelli vatandaşlarımıza olan hassasiyeti için Bip’i kutluyoruz. Görme engelli kullanıcılar için erişilebilirliğin de artırıldığı güncel sürümüyle Bip uygulamasında yer alan tüm alanların etiketlendirilmesi, mesajlaşma deneyiminin kolay hale getirilerek sadeleştirilmesi, grup aramalarda seçilen kişilerin söylenmesi, mesajlar içinde toplam kaç tane okunmamış mesaj olduğunun belirtilmesi gibi özellikler yer alıyor. Bip’te görüntülü ya da sesli aramalarda tüm butonlara erişilebilmesi özelliği de bulunuyor.

Görüntülü ya da sesli aramalarda tüm butonların ayrı ayrı okunması gibi yenilikler de bulunuyor. Hem mobil olarak kullanım sistemlerinde hem de web ve masaüstü sürümlerinde yapılan çok sayıda geliştirilen özellikleri ile Bip daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Bip uygulaması 75 milyonu aşan indirilme sayısı ile her gün dünya çapındaki milyonlarca kullanıcımızın hayatına dokunuyor. Bu kadar büyük bir uygulamanın sürekli kendini yenileyerek ve geliştirerek daha iyi hizmet vermek için çok çalışması takdire şayan. Erişilebilirliğe yönelik çalışmalar ile kullanıcı sayısını günden güne arttırıyor. Böylece erişilebilirlik ayarlarını sıfırlama nedir diye araştıran Bip kullanıcılarına da cevap vermiş oluyor.

Bip Ana Menüsünü Sadeleştirdi
Bip Ana Menüsünü Sadeleştirdi

Bip Artık Rekabete Hazır

Bip uygulaması rakiplerinde bulunmayan pek çok özelliği ile beğeni kazanmaya devam ediyor. 10 kişiye kadar HD kalitesinde sesli ve grup görüntülü görüşme ve HD fotoğraf paylaşım imkânı Bip’in özellikleri olarak öne çıkıyor. Bip artık rakipleri ile boy ölçüşebilir düzeye ulaştı. Her geçen gün kullanıcı sayısının artması bunun göstergesi. Yaptığı yenilikler ve değişiklikler ile topluma sağduyulu yaklaşımı göz dolduruyor.

Diğer bazı platformların kullanıcıların özel bilgilerini açığa çıkarmak ve haklarını gizli tutmak için verdiği demeçler onların itibarını kaybolmasına neden oldu. diğer uygulamalardan Bip’e çok sayıda kullanıcı geçişi gerçekleşti. Ve kullanıcılar Bip uygulamasından oldukça memnun kaldı. Bunda güvenilir bir uygulama olmasının yanında engellilere olan duyarlılığı ve topluma olan saygılı yeniliklerinin büyük bir payı var. Toplum artık kendisini anlayan ve arzu ettiklerine kulak veren uygulamaları istiyor. Bu konuda Bip toplumun imdadına yetişmiş oldu.

Bip Ana Menüsünü Sadeleştirdi
Bip Ana Menüsünü Sadeleştirdi

Toplum İçin Güvenilir Uygulamalar

İnsanlar sosyal paylaşım uygulamalarında birçok Banka Hesabı (IBAN) , Telefon Numarası,  Ad Soyad gibi özel bilgileri her geçen gün paylaşıyor Onun içindir ki bu kişisel bilgilerin güvenliğini uygulama düşünmektedir. Bip uygulamasının güvenilir ve duyarlı bir uygulama olması insanların uygulamayı tercih etmesinin en büyük nedenidir. Çünkü insanlar kişisel verilerini ve haklarını korumak istemektedir. Bip’te yapılan son gelişmelerden biri olan erişilebilirlik de erişilebilirlik sertifikası ile uygulamanın daha güvenilir hale gelmesini sağlamaktadır.

 

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.