Kripto Para

Band Protocol Nedir?

Eğer; ”Band Protocol nedir?”, ”BAND nedir?” ,”Band Protocol (BAND) nedir?” gibi sorularınızın cevabını merak ediyorsanız; şimdi tüm detaylarıyla birlikte Band Protocol‘un özelliklerini inceleyelim:

Band Protocol Nedir?

Kripto para birimindeki en son gelişmelerden biri, kullanıcılara yüksek kaliteli hizmetler sunmak için Yapay Zeka ve Blok Zincir teknolojilerini kullanan merkezi olmayan bir platform olan Band Protokolüdür.

Band Protocol Nedir ?
Band Protocol Nedir ?

Band Protocol (BAND), pek çok teknoloji gibi hala gelişmektedir. Band’ın değeri, yalnızca geliştiriciler ve ilk yatırımcılar için değil, aynı zamanda diğer yerleşik kripto para birimlerine alternatif olarak BAND arayan tüketiciler için de hızlı bir şekilde dalgalanıyor. Dijital para birimleri satın almak veya ticaret yapmakla ilgilenenler için, piyasaya girmeden önce bu varlıkların ne olduğunu, amaçlarını ve birbirlerinden nasıl farklı olduklarını anlamaları önemlidir. Band, başlangıçta bir web tarayıcısı olarak tasarlanan ancak şu anda bir blok zinciri platformu olarak işlev gören Blockchain tabanlı bir AI Protokolüdür. Projenin arkasındaki konsept, yapay olarak akıllı bir varlık fikri etrafında dönüyor, bu da akıllı sözleşme sistemlerine bu şekilde atıfta bulunuyor.

Ekip, Band’in programlanmış bilgisayar sistemlerini çalıştırmak için Ethereum ağını kullanacağını belirtiyor. Band’ın ekosistemini “Ethereum ağı üzerinde yürütülen bir dizi akıllı sözleşme” olarak düşünebilirsiniz. BAND’ın misyonu, yapay zekada verilerin depolanması, paylaşılması ve uygulanması için açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir ekosistem geliştirmektir. Bu yaklaşım, BAND kullanıcılarının dünyanın her yerinden farklı geliştiricilerin çeşitli AI modellerine tek bir yerden erişmesine olanak tanır. Band, kullanıcıların verilerinden para kazanmalarına ve aynı zamanda gizlilik oluşturmalarına olanak tanır. Modelleri, kullanıcılara verilerin özel kalmasını sağlarken veri paylaşımını kolaylaştıran güvenli, istikrarlı ve güvenli bir ortam sağlamaktır. Tüm modellerin bir dizi parametresi ve ekli bir ödülü vardır. Band, önceden belirlenmiş bir dizi kuralı takip ederken bu ödül işlevini blok zinciri ağında yürütecektir.

Band Protocol Nedir ?
Band Protocol Nedir ?

Band, kullanıcılara herhangi bir güven gereksinimi olmadan verileri depolamak ve paylaşmak için merkezi olmayan bir depolama sistemi sunar. Bunun nedeni, güvenin sistemde yerleşik olmasıdır. Band, kullanıcıların ödül karşılığında verilerini üçüncü taraflarla paylaşmasına olanak tanır. Tüm modellerin bir dizi parametresi ve ekli bir ödülü vardır. Band, önceden belirlenmiş bir dizi kuralı takip ederken bu ödül işlevini blok zinciri ağında yürütecektir. Dünyanın her yerinden kullanıcılar, kendilerini geliştirmek zorunda kalmadan çok sayıda uygulama için kullanabilecekleri yüksek kaliteli, önceden tanımlanmış AI modellerine erişebilecekler.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.