Mobil

Apple AirTag Nedir?

Apple AirTag , ‘’Kaybolma alışkanlığınız kayboluyor’’ sloganı ile hayatımıza girmeye başlayan izleme cihazıdır. 20 Nisan 2021 ‘’ Spring Loaded’’ etkinliğinde duyurulan bir izleme cihazıdır.

Apple AirTag Nedir?

AirTag’lar bir takip cihazıdır. Apple cihazlarından herhangi birine Bluetooth ile bağlanarak dilediğimiz eşyalarımızı takip etme özelliği ile oluşturulmuştur.

Apple AirTag ile eşyalarımız bulmak artık daha kolay bir hale geliyor. Sadece eşyalarımız mı? Hayır ! Ailenizi arkadaşlarınızı nerede olduklarını da takip edebilirsiniz.

AirTag ile aracımızda da bırakarak çalıntı durumunda Apple AirTag’in izleme sistemi sayesinde kolaylıkla bulabiliriz.

Apple AirTag Nedir ?
Apple AirTag Nedir?

Apple AirTag Nasıl Çalışır?

Eşyalarınıza takıyorsunuz ya da çanta cüzdan gibi eşyalarınız içine koyarak taşıyabiliyorsunuz. Eşyalarınızı, bul uygulaması ile Bluetooth bağlantısı sağlayabilirsiniz. Airtag cihazları, etrafında bulunan iPhone akıllı telefonlara veri gönderiyor. Ayrıca gönderilen konum verisi ise diğer iPhone cihazlar kullanılarak sizin iCloud hesabınıza gönderiliyor ve bu şekilde AirTag cihazınızın yerini takip edebiliyorsunuz. Yaklaşık 100 mt’lik kapsama alanına sahiptir.

 

Peki AirTag nedir daha yakından bakalım;

Apple AirTag Nedir ?
Apple AirTag Nedir?

Boyutu;

 • Çap: 31,9 mm
 • Yükseklik: 8,00 mm
 • Ağırlık: 11 gram

Suya ve Toza Dayanıklılık

 • IEC standart kapsamında 30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlik

Taşıması çok kolay bir cihaz, çantamıza veya anahtarlığınıza takıp rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Apple AirTag Nasıl Çalışır?

Çantanızı mı bulamıyor musunuz? AirTag çantanızda ise sorun yok . Bul uygulamasında bulunan yeni nesneler sekmesine giderek, hoparlörden bir ses çalın veya “Hey Siri, çantamı bul” diyerek sesi takip ediyorsunuz ve kolaylıkla çantanızı bulabilirsiniz.

Pil ömrü ise ‘’ Seneye Görüşürüz’’ diyerek sunulmuş uzun ömürlü ve kolaylıkla bulunabilecek pile sahip.(CR 2032 basit bir saat pili) Verilerin son derece güvenle korunduğu bilgisi veriliyor.

Kurulumu ise oldukça kolay tek dokunuşla kurulum sayesinde AirTag’iniz iPhone veya iPad’inize anında bağlanıyor. AirTag’iniz için bir isim giriyorsunuz ve istediğiniz eşyaya takıp takip edebiliyorsunuz.

AirTagler suya dayanıklı olarak tasarlanmıştır.

Ve Hermes için özel tasarımları da bulunmaktadır. Fiyatı ise ortalama 3500-4000 ₺ arasında.

Apple AirTag Nedir ?
Apple AirTag Nedir?

AirTaglar Hangi Cihazlarda Kullanılabiliyor?

AirTaglar tam konum bulma özelliği ise;

 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max.
 • iPhone 12
 • iPhone 12 Mini
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Max

Apple AirTag Fiyatı Nedir?

Fiyat açısından serinin iki ayrı seçeneği var. Eğer sadece bir tane cihaz alacaksanız o zaman fiyat 299 TL olarak belirlenmiş.
İkinci seçenek 4’lü paket olarak almak. Bu durumda da 999 TL ödemek gerekiyor.

Bu sevimli küçük izleme cihazı yeterince tanıdığımıza göre her teknolojik cihazın olumlu yönleri olduğu gibi olumsuz yönleri de mevcut. Gizlilik ve güvenliğe ne kadar önem verilse de arkadaşlarımızı ve ailemizi takip edebilmemizin özelliklerinin oluşması özel hayatın gizliliklerine aykırı bir durum gibi gözükmekte.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.