Kripto Para

AirDrop Nedir?

AirDrop Nedir? AirDrop, kripto para dünyasına yeni giriş yapacak kripto paraların ödüllendirme amacıyla belirli bir oranda dağıtılmasıdır. Kripto paraların tanıtımı için en kazançlı yöntemlerden birisidir.

AirDrop Nedir ?
AirDrop Nedir ?

AirDrop Nedir?

AirDrop sistemini bir nevi, markaların piyasaya yeni çıkacak ürünlerinin genellikle ücretsiz olarak çok sayıda dijital cüzdanlara dağıtılmasıdır. “Gökten para yağıyor” deyimi ile bilinen bu pazarlama yöntemi, yurtdışında oldukça popüler olan kazan kazan mantığı ile çalışıyor.

AirDrop Nedir ?
AirDrop Nedir ?

Gerçekleşen AirDrop’larda kripto paraların satış yapmama ihtimalleri olduğu gibi, kripto para borsalarında listelenmeme ihtimalleri vardır. Fakat yine de bu sistemi kullanmak, büyük bir kullanıcı tabanı ve daha geniş bir para kullanımı ile sonuçlanmaktadır. Bu da yeni kripto para yaratıcıları için cazip bir seçenek haline geliyor.

Bazı dönemlerde, cüzdan servis sağlayıcıları, kripto para borsaları ve kripto para yaratıcıları gibi BlokChain tabanlı hizmetler, yeni veya eski müşterilere ve abonelerine ödül vermek isterler. AirDrop, devamlı müşterilerine, herhangi bir ücret ödemeden kripto para ile ödüllendirmenin bir aracı olarak kullanılıyor. Bu sistem, bu tür platformlarda sürekliliği sağlayabilecek bir teşvik işlevi görüyor.

AirDrop, kripto para dünyasında BlokChain Teknolojisi kullanmayan şirketlerin bonus puanlar ve indirim hediyelerinin bir benzeri sistemdir.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.