Mobil

2021 Yılının İlk Altı Ayında En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar

2021 yılının ilk altı ayında en çok indirilen mobil uygulamalar araştırmasının sonuçları açıklandı. Sensor Tower tarafından yapılan açıklamada 2021 yılının ilk yarısında en çok indirilen mobil uygulaması, TikTok oldu. Daha sonra sıralamayı Facebook’a ait uygulamalar takip etti.

Sensor Tower’un yaptığı istatistik çalışmaları ile haberlerimize konu olmayı başardı. 2021 yılının ilk yarısında en çok indirilen mobil uygulamalar açıklandı. Sensor Tower tarafından yapılan araştırmada, 2021 yılının ilk yarısının şampiyonu TikTok olduğunu gözler önüne seriyor. Bu durum, hep zirvede yerini koruyan kısa video paylaşım platformu için pek de şaşılacak bir durum değil.

Sensor Tower tarafından yapılan araştırmada, App Store ve Google Play Store‘un en çok indirilen uygulamaların genel olarak aynı olduklarını görüyoruz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, 2021 yılının ilk yarında en çok indirilen mobil uygulamalarının hangileri olduğuna yakından bakalım.

2021 Yılının İlk Altı Ayında En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar

2021 Yılının İlk Altı Ayında En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar
2021 Yılının İlk Altı Ayında En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar

Yapılan araştırmalara göre 2021 yılının ilk yarısında en çok indirilen mobil uygulamasının TikTok olduğunu zaten söylemiştik. Listenin aşağı tarafına baktığımızda; Facebook, Instagram, WhatsApp, Telegram, Messenger, Zoom, Snapchat, CapCut ve Google Meet’in varlığını rahatlıkla görebiliyoruz. Dünyada popüler olan mobil uygulamaların en yüksek indirme sayılarına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

En çok indirilen uygulamalara App Store’da baktığımızda, TikTok, YouTube, Instagram, WhatsApp, Zoom, Facebook, Messenger, CapCut, Google Maps ve Gmail’i görüyoruz. Android işletim sistemini kullanan kullanıcılar ise Google Play Store’da en çok Facebook, TikTok, Instagram, WhatsApp, Telegram, Messenger, Snapchat, Zoom, Google Meet ve MX TakaTak uygulamalarını indirdiler.

Güncel Tekno

Merak ediyor, araştırıyor, öğreniyor ve paylaşıyoruz...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Bir Reklam Engelleyiciyi etkinleştirmiş olabileceğinizi fark ettik. Lütfen sitemizin en iyi şekilde Reklam Engelleyiciler kapalıyken deneyimlendiğini unutmayın.